Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-26, 17:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Morsy opanowały Bolko! Robią to dla urody, zdrowia i żeby spalić świąteczne kalorie

Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Morsowanie na Bolko [fot. A. Pospiszyl]
Tłumy miłośników zimnych kąpieli korzystają z dzisiejszej pogody i wybierają się nad opolski zalew Bolko. Zorganizowane grupy, rodziny, grono znajomych i osoby indywidualne korzystają z tego, że mimo mroźnej pogody, nie ma wiatru a słońce mocno przygrzewa.
- Od morsowania mamy piękne ciała, tak sobie to cały czas wkręcamy – mówią panie morsujące dzisiaj w Opolu. - To dla urody, bo dłużej jesteśmy piękne, młode i ponoć też na odchudzanie to działa. No nie wiem, tyle lat to robię, nie umiem powiedzieć czy to widać. Ale na pewno nie widać efektów szybko, od razu. A szkoda! Można by było czas w wodzie przedłużyć, żeby więcej tych kilogramów spalić.

- Co roku coraz więcej osób kusi morsowanie – mówi inny z morsów. - Dzisiaj pogoda jest bardzo dobra, tylko siekiery nam brakuje, bo ponoć coś tam trzeba wyrąbać lodu. A jak już będzie wyrąbane, to szybko do środka i jeszcze szybciej wyjść. A rozgrzewka… ja nie robię, jestem na to zbyt leniwy.

W regionie więcej jest miejsc, gdzie dzisiaj spotykają się morsy. Do najpopularniejszych należą Turawa, Dębowa koło Kędzierzyna-Koźla czy zalew w Januszkowicach. Sporo mieszkańców raczy się także zimnymi kąpielami w rzekach: Jemielniczance, Osobłodze czy Małej Panwi.
Opolskie morsy

Wiadomości z regionu

2022-12-08, godz. 20:45 Marznący Ukraińcy dostaną niezbędny sprzęt dzięki polsko-holenderskiej współpracy Dary warte 30 tysięcy euro wyjadą do pogrążonego w wojnie Iwano-Frankiwska na Ukrainie dzięki współpracy opolskiego i holenderskiego okręgu klubu Lions… » więcej 2022-12-08, godz. 20:00 W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim. Aktor wielokrotnie gościł w tym mieście Namysłów wspomina zmarłego wczoraj (07.12) Jana Nowickiego. Aktor wielokrotnie gościł w mieście przy okazji wydarzeń kulturalnych, a także wziął w nim… » więcej 2022-12-08, godz. 18:15 Pierwsze choinki już stoją w domach. W tym roku przykładamy większą wagę do ich ceny Na ulicach Opolszczyzny widać coraz więcej punktów sprzedaży choinek. Choć do świąt zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, sprzedawcy nie narzekają na nud… » więcej 2022-12-08, godz. 17:45 "Świąteczna paczka dla seniora" od dzieci i seniorów z Opola Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu i opolscy seniorzy na chwilę zostali elfami świętego Mikołaja. Produkty spożywcze, chemiczne i drobna… » więcej 2022-12-08, godz. 17:00 Opolscy niepełnosprawni mogą korzystać z dopłat do wynajmu lub kupna mieszkania Dobiega końca podpisywanie umów na dwa programy między opolskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a starostami z całego… » więcej 2022-12-08, godz. 16:45 Zabił byłą sympatię, choć mówił, że kocha. "Nie planowałem zabójstwa, chciałem ją tylko nastraszyć" Mówił, że kochał i scyzorykiem chciał tylko nastraszyć swoją byłą sympatię, skończyło się tragicznie. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces… » więcej 2022-12-08, godz. 16:45 Kowalski oskarża Oszańcę o oszustwo. Chodzi o posłanie dziecka na język dla mniejszości Janusz Kowalski zarzuca Marcinowi Oszańcy oszustwo przez wyłudzanie pieniędzy i skierował sprawę do prokuratury. » więcej 2022-12-08, godz. 16:00 Nowa jakość przy porodzie. Finał remontu sal w opolskim centrum ginekologii [ZDJĘCIA] Sala porodowa w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeszła gruntowny remont. To teraz 5 pojedynczych pokoi dla ciężarnych… » więcej 2022-12-08, godz. 15:30 Aby zdobyć samochód, sterroryzował jego właściciela. Wpadł po kilku godzinach Aby zdobyć wymarzone bmw, postanowił sterroryzować właściciela. 28-latek długo jednak nie nacieszył się wolnością, bo wpadł w ręce policjantów z … » więcej 2022-12-08, godz. 14:17 Złodzieje w opolskich lasach celują w stroisz. Są nawet zorganizowane grupy Liczba osób, które kradną drzewa iglaste z opolskich lasów przed świętami spada, ale rośnie zainteresowanie złodziei stroiszem, czyli gałęziami drzew… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »