Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-09, 21:00 Autor: Maja Laksy

Opole: służby ratunkowe apelują o prawidłowe oznaczenie budynków

Prawidłowe oznaczenie na budynku [fot. Maja Laksy]
Prawidłowe oznaczenie na budynku [fot. Maja Laksy]
Brak odpowiedniego oznaczenia domów utrudnia służbom dotarcie na miejsce zdarzenia. Z takim problemem zmagają się m.in. medycy, strażacy i policjanci, którzy odnotowują coraz więcej przypadków braku numerów na budynkach.
- Niemal codziennie opolscy policjanci podejmują dziesiątki interwencji, związanych m.in. ze sprawdzeniem osób przebywających na kwarantannie i izolacji. Między innymi dlatego tak ważne jest, aby ten numer był umiejscowiony w sposób widoczny - podkreśla asp. Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- Nie tylko mowa tutaj o policjantach, również o pracownikach służby zdrowia czy o strażakach. Jeżeli mają kilka minut na to, aby dotrzeć pod wskazany adres i okazuje się, że brak numeracji zadania im nie ułatwia, to może się okazać, że każda sekunda, która jest na wagę złota, może zadziałać na szkodę bezpieczeństwa takich osób - dodaje.

Dodajmy, że właściwa numeracja na budynkach to obowiązek każdego właściciela nieruchomości. Za brak oznaczenia grozi kara finansowa do 250 zł.
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 12:53 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 12:00 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej 2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »