Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-07, 22:00 Autor: Witold Wośtak

W środę rozbłyśnie oleska iluminacja świąteczna. Będą nowe elementy, do tego pierniki, herbata z miodem i świąteczna muzyka

Ozdoby świąteczne w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Ozdoby świąteczne w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Uruchomienie świątecznej iluminacji zaplanowano na jutrzejszy (08.12) wieczór w Oleśnie. Początek o 19:00 na Rynku.
Będą pierniki, grzaniec, herbata z miodem i świąteczna muzyka w wykonaniu chóru OlenSis i Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej.

Rynek, promenada, parki oraz główne ulice rozbłysną jutro kolorowymi lampkami, o czym mówi Kamil Brzęczek, kierownik Wydziału Infrastruktury i Zarządzania Nieruchomościami.

- Mamy przygotowanych kilka niespodzianek dla mieszkańców. Będą nowe elementy małej architektury, będzie piękny napis, bombki, ramki. Z pewnością zobaczymy inne miasto niż co roku. Obiekty małej architektury, które oświetlą nam cały świąteczny czas, zostaną ustawione wcześniej w miejscach docelowych. Rozświetlenie nastąpi jednak 8 grudnia.

Na początku burmistrz, wraz z radnymi oraz proboszczem, złoży kwiaty przed Kolumną Maryjną na Rynku. - Mieszkańcy od lat modlili się tam, szukając pocieszenia i bezpieczeństwa - przypomina Małgorzata Jaskulska z wydziału spraw europejskich i promocji gminy.

- Ta tradycja jest dla nas jednocześnie momentem uruchomienia świątecznej iluminacji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na ten czas. Nie organizujemy jarmarków ani dużych przedsięwzięć, bo nie jesteśmy w stanie ze względu na czwartą falę. Mimo to, chcielibyśmy spotkać się z mieszkańcami w miarę bezpiecznie, aby wspólnie rozpocząć okres oczekiwania na Boże Narodzenie.

Przypomnijmy, w kościele katolickim 8 grudnia do Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, stąd złożenie kwiatów przed Kolumną Maryjną.
Kamil Brzęczek
Małgorzata Jaskulska

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 15:00 OCO ma nowoczesny aparat do znieczuleń dzięki współpracy z wojewodą. "Skorzystają wszyscy pacjenci, bo leczymy k… Nowy aparat do znieczuleń trafił na wyposażenie Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Urządzenie jest bardzo nowoczesne, ma wszystkie funkcje dostępne obecnie… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Remont nawierzchni na obwodnicy północnej Opola. Ale prace będą prowadzone wieczorem Kierowców czekają utrudnienia w ruchu na obwodnicy północnej Opola. Według zapowiedzi Miejskiego Zarządu Dróg dzisiaj (6.07) o godzinie 19.00 rusza remont… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 Raport MZ: ponad 4 tysiące zakażeń koronawirusem w Polsce w minionym tygodniu 4163 zakażeń koronawirusem i 16 zgonów wśród zarażonych odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje, że 556 to infekcje ponowne… » więcej 2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »