Radio Opole » Gospodarka
2021-11-29, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Na budowanej obwodnicy Olesna wylano pierwsze warstwy asfaltu. Postęp prac sięga 30 procent, ale zbliża się przerwa zimowa

Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Budowa obwodnicy Olesna, listopad 2021 [fot. archiwum GDDKiA]
Trzydziestu procent sięga zaawansowanie budowy obwodnicy Olesna. Prace przy pierwszym odcinku drogi ekspresowej na Opolszczyźnie ruszyły na początku roku, a finał inwestycji jest zapowiadany na ostatnie miesiące 2022 roku.
Trwają między innymi roboty ziemne, dotyczące wykopów, nasypów i wzmocnienie podłoża.

- Wykonawca kładzie też pierwsze warstwy asfaltu - mówi Agata Andruszewska, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wykonawca prowadzi prace w zakresie układania warstw konstrukcyjnych jezdni. W październiku ruszyło układanie warstwy bitumicznej na początkowym odcinku przyszłej obwodnicy - tutaj mówimy o podbudowie zasadniczej, a także warstwie wiążącej. Teraz wykonawca kontynuuje te prace na kolejnych odcinkach trasy głównej.

Postępuje również budowa wszystkich 24 obiektów inżynierskich, czyli mostów, wiaduktów i estakad. - Z kolei budowa węzła Olesna jest zaawansowana na 70 procent - dodaje Agata Andruszewska.

- O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, realizowane będą prace związane między innymi z wykonaniem kap chodnikowych. Co do węzła Olesno, także widoczny jest już zarys ronda, jako jednego z elementów budowanego węzła. W dalszej kolejności zaplanowano prace bitumiczne i brukarskie.

15 grudnia na inwestycjach Generalnej Dyrekcji rozpocznie się przerwa zimowa. Budowa obwodnicy Olesna kosztuje około 670 milionów złotych.
Agata Andruszewska 1
Agata Andruszewska 2

Gospodarka

2022-08-19, godz. 16:45 Wysokie ceny materiałów budowlanych wydłużą czas modernizacji głogóweckiego stadionu Głogówek ogłosi czwarty przetarg na modernizację stadionu miejskiego. W dotychczasowych oferty firm były zbyt wysokie. Na realizację inwestycji samorząd… » więcej 2022-08-19, godz. 11:50 Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach ma pieniądze na staże dla bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi kolejny nabór wniosków na organizację staży dla osób do 30. roku życia, pozostających bez pracy. Wnioski… » więcej 2022-08-18, godz. 14:01 Opole: od jesieni dowody osobiste, akty stanu cywilnego, pomoc socjalną czy sprawy drogowe załatwimy w nowej siedzibie… Jesienią większość spraw opolanie załatwią w nowym Centrum Usług Publicznych. W przeszklonych biurowcach przy ulicy Pileckiego w Opolu będzie mieścił… » więcej 2022-08-18, godz. 09:38 Przebieg obwodnicy Zawady tematem sesji w Łubnianach. W dyskusji o branych pod uwagę wariantach wezmą też udział … - Liczę na zrozumienie i na to, że uda się emocje trochę ostudzić, a sam proces planowania trasy jest przejrzysty - powiedział w 'Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2022-08-17, godz. 19:00 Mieszkańcy Kluczborka doczekali się budowy dwóch ulic na rozwijającym się osiedlu. To inwestycja warta 3,5 miliona… Ponad 3,5 miliona złotych kosztowała zakończona niedawno budowa ulic Kantora i Podkowińskiego w Kluczborku. » więcej 2022-08-17, godz. 17:20 Głubczyce będą budować tor rowerowy. Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku Budowa toru rowerowego typu pumptrack - to kolejna inwestycja, jaką w tym roku zamierza zrealizować gmina Głubczyce. Samorząd właśnie wyłonił wykonawcę… » więcej 2022-08-17, godz. 12:58 Gabinety lekarskie, sale do rehabilitacji. W Luboszycach w gminie Łubinany powstanie nowy ośrodek zdrowia Poprzedni nie nadaje się do użytku, powstanie więc zupełnie nowy. Gmina Łubniany wybuduje obiekt pod Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Ośrodek… » więcej 2022-08-17, godz. 10:56 ZUS ostrzega przed oszustami oferującymi pomoc przy 14. emeryturze ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników zakładu i proponują załatwienie formalności związanych z 14. emeryturą. - O czternastkę… » więcej 2022-08-16, godz. 17:03 Wodór to kolejna propozycja dealerów Samochody napędzane wodorem mają w przyszłości zastąpić na drogach diesle i pojazdy z silnikami benzynowymi, rzucają także wyzwanie pojazdom elektrycznym… » więcej 2022-08-14, godz. 09:26 Gmina Jemielnica z największym dofinansowaniem do przebudowy dróg rolnych Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali w urzędzie marszałkowskim umowy na dotacje do przebudowy dróg dojazdowych do pól. Samorządy pozyskały na ten… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »