Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-07, 08:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Plac Żeromskiego będzie gotowy 2 tygodnie później, budynki przy Zamkowej - miesiąc. Poślizg przy miejskich inwestycjach w Strzelcach Op.

Plac Żeromskiego będzie gotowy 2 tygodnie później niż planowano [fot. A. Pospiszyl]
Plac Żeromskiego będzie gotowy 2 tygodnie później niż planowano [fot. A. Pospiszyl]
Dwa tygodnie później niż planowano ma zakończyć się przebudowa placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Poślizg wynika z… pandemii. Zwolnienia chorobowe zdziesiątkowały budowlańców, ale też przerwały łańcuchy dostaw. Wykonawca już kilka miesięcy czeka na zamówiony zewnętrzny ekran ledowy, który ma zostać zainstalowany na ścianie ośrodka kultury.
- Pierwotny termin zakończenia inwestycji to koniec listopada, ale przesunięcie wyniosło dwa tygodnie, więc czas jest do 15 grudnia – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Prace na placu Żeromskiego są na ukończeniu, wystąpiły jednak problemy z dostawami niektórych materiałów. W terminowej realizacji zadania nie pomaga też firmom pandemia, która ograniczyła liczbę brygad zaangażowanych jednocześnie.

Przedłużenie terminu zakończenia inwestycji wiąże się z utrudnieniami dla kierowców w tym rejonie. Nadal zamknięte jest skrzyżowanie przy Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Opóźnienie dotyczy też drugiej dużej miejskiej inwestycji – rewitalizacji dwóch budynków przy ul. Zamkowej, przy wejściu do parku miejskiego w Strzelcach Opolskich. W tym przypadku poślizg wyniesie miesiąc.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 14:13 Wielkie pożary na południu Francji. W akcji gaśniczej pomagają polscy strażacy, wśród nich opolski oficer prasowy… Około 1500 strażaków rotacyjnie walczy z pożarami lasów na południu Francji. Na miejscu jest 146 strażaków z Polski, którzy przyjechali tam 49 pojazdami… » więcej 2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej 2022-08-14, godz. 08:42 Trwają przygotowania do gminnych dożynek w Głogówku. Święto plonów odbędzie się na początku września Głogówek przygotowuje się do gminnych dożynek w Oraczach. Radni przeznaczyli 50 tys. złotych na niezbędne remonty przed tym wydarzeniem. » więcej 2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »