Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-01, 07:15 Autor: Katarzyna Doros

Mrożona rzęsa wodna dla ptaków i suszone owoce dla małp, czyli zima w opolskim zoo

Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Zima w zoo [fot. Zoo Opole]
Od dzisiaj (1.12) zmieniają się godziny otwarcia opolskiego ogrodu zoologicznego. To znak, że w opolskim zoo na dobre zaczyna się zima. W tym czasie goryle, hipopotamy, tapiry czy surykatki już przeniosły się do swoich domków. Cały czas na wybiegu można oglądać lamy, alpaki, tygrysa, antylopy i żyrafy.
- Zima to czas wytężonej pracy w naszym ogrodzie. Musimy zapewnić odpowiednie warunki do życia i dietę zwierzętom ze wszystkich stref klimatycznych - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik zoo w Opolu. - W chłodniejsze dni wiele zwierząt otrzymuje nieco inną niż latem karmę. Jest to związane z dostępnością pokarmu. Wiosną i latem mamy pod dostatkiem świeżej, zielonej trawy i gałęzi z liśćmi, którą jedzą chociażby antylopy. Zimą o to trudno, więc zwierzęta otrzymują w zamian suszone liście, siano, słomę. Dla ptaków latem zbiera się i mrozi rzęsę wodną. Małpy otrzymują zimą suszone owoce. A do karmy wielu gatunków jest dodawany jest granulat zapewniający niezbędne mikroelementy.

- Lwy i tygrysy mają wybiegi otwarte przez cały rok, kiedy tylko na zewnątrz nie ma siarczystych mrozów - dodaje Miłosz Bogdanowicz.

Od dzisiaj (1.12) do 28 lutego wejście do zoo będzie możliwe w godzinach 9:00-15:00, natomiast ogród można zwiedzać do godziny 16:00.
Miłosz Bogdanowicz

Wiadomości z regionu

2022-08-17, godz. 22:05 Co doprowadziło do zatrucia Odry? Państwowy Instytut Weterynarii wykluczył rtęć jako przyczynę śnięcia ryb w O… Podwyższone wartości rtęci na Odrze wystąpiły w Kanale Gliwickim i Kędzierzyńskim na Śląsku. Rtęci nie stwierdzono w woj. dolnośląskim i lubuskim oraz… » więcej 2022-08-17, godz. 22:00 Medycy mogą już zgłaszać się po kolejną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 Pracownicy służby zdrowia mogą już od dziś (17.08) przyjąć czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Skierowania na szczepienie wystawione zostały… » więcej 2022-08-17, godz. 20:00 Wysokie loty reporterów Radia Opole. Dziś na jubileuszowej trasie odwiedziliśmy Komprachcice [ZDJĘCIA, FILM] Trwa nasza wakacyjna akcja '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO'. Nasze plenerowe studio zaparkowało dzisiaj na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice… » więcej 2022-08-17, godz. 18:00 Koniec z problemami z zaparkowaniem wokół rynku w Dobrodzieniu. Od 8 miesięcy działa płatna strefa Wprowadzenie płatnej strefy parkowania wokół rynku w Dobrodzieniu przynosi pożądany efekt. Opłaty za parkowanie, przypomnijmy, obowiązują od ośmiu mi… » więcej 2022-08-17, godz. 18:00 Nasi południowi sąsiedzi nadal chętnie przyjeżdżają na Opolszczyznę na zakupy, mimo inflacji. W Głubczycach są… Czesi z przygranicznych miejscowości nadal bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Kupują przede wszystkim paliwo i artykuły spożywcze. Do Głubczyc… » więcej 2022-08-17, godz. 15:07 Medaliści olimpijscy w kolarstwie namawiali mieszkańców Kluczborka do jazdy na rowerze. "To czysta przyjemność" Promowali zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych. Do Kluczborka przyjechali dziś (17.08) legendarni polscy kolarze. » więcej 2022-08-17, godz. 14:00 Zamiast zyskać, to stracił ponad 1,5 tysiąca złotych. Kolejne internetowe oszustwo w regionie Chciał zarobić na sprzedaży obuwia, a padł ofiarą oszusta. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił blisko 1600 złotych. » więcej 2022-08-17, godz. 13:51 Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie oraz rodzice zaczynają myśleć o wyprawce szkolnej Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie uczniowie oraz rodzice zaczynają już kompletować wyprawkę szkolną. Ta w tym roku do tanich… » więcej 2022-08-17, godz. 13:00 Opole: awaria systemu nawadniania doprowadziła do uschnięcia "zielonych ścian" na centrum przesiadkowym Opole Głó… Częściowo uschły rośliny w ogrodzie wertykalnym na ścianie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne. Przyczyną były wysokie temperatury i awaria… » więcej 2022-08-17, godz. 12:21 Sześć urzędów będzie poddanych kontroli. Opolscy działacze PO zapowiadają działania w związku z zatruciem Odry Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają kontrole w kilku opolskich instytucjach. Mają one dotyczyć skażenia Odry. W piątek (19.08) 'pod lupę' opozycji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »