Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-30, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Duża liczba odwoływanych egzaminów na prawo jazdy. "Na szczęście kandydaci mają odpowiedzialne podejście"

WORD w Opolu [fot. Witold Wośtak]
WORD w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Czwarta fala pandemii ma wpływ na codzienne funkcjonowanie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.
Coraz więcej kandydatów na kierowców rezygnuje i przekłada zaplanowane egzaminy ze względu na kwarantannę, izolację lub zły stan zdrowia. Wszystkie przypadki są uznawane, a kandydaci na kierowców nie tracą wniesionych opłat.

Andrzej Rak, zastępca dyrektora WORD-u w Opolu, dziękuje za odpowiedzialną postawę i nienarażanie innych, między innymi egzaminatorów, na zakażenie.

- Przed czwartą falą takich rezygnacji mieliśmy maksymalnie od dwóch do czterech dziennie. Bywały również dni bez ani jednego odwołania. Aktualnie obserwujemy nawet do kilkunastu rezygnacji w ciągu jednego dnia. To dość duża liczba, ale widzimy w tym bezpośredni skutek obecnej sytuacji pandemicznej.

W ośrodku obowiązuje zasada DDM, a samochody są dezynfekowane po każdym egzaminie. Pytamy Andrzeja Raka, czy zdarzają się kandydaci na kierowców, którzy odmawiają założenia maseczki przed wejściem do samochodu.

- Takich przypadków na szczęście jest bardzo niewiele. Praktycznie na palcach jednej ręki można by policzyć historie tego typu, że osoba zgłaszająca się na egzamin nie chce i odmawia założenia maseczki. Oczywiście wówczas egzamin nie odbędzie się dla danej osoby.

Czas oczekiwania na egzamin praktyczny jest teraz krótki, zwłaszcza na kategorię B. To wynika po pierwsze z pandemii, ale ma też znaczenie początek zimy i uszczuplony przed świętami budżet kandydatów na kierowców.
Andrzej Rak 1
Andrzej Rak 2

Wiadomości z regionu

2022-01-17, godz. 21:30 Raport dnia. 249 nowych infekcji na Opolszczyźnie. W kraju zmarły 4 zarażone osoby [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 249 na Opolszczyźnie. 4 osoby zmarły w wyniku współistnienia patogenu… » więcej 2022-01-17, godz. 21:09 Czad wciąż niebezpieczny. Tym razem ucierpiała 11-letnia opolanka 11-letnia dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla. » więcej 2022-01-17, godz. 21:00 PWSZ w Nysie zaczyna produkcję energii ze słońca Władze uczelni dążą do energetycznej samowystarczalności. Żeby do tego doprowadzić chcą zbudować farmę fotowoltaiczną za Nysą. » więcej 2022-01-17, godz. 19:15 Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. "Przygotowaliśmy specjalny kalkulato… Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym… » więcej 2022-01-17, godz. 19:00 Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości" Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'… » więcej 2022-01-17, godz. 17:45 Więcej zgonów niż urodzeń w gminie Byczyna. 2021 rok na minusie demograficznym Mniej urodzeń, więcej zgonów i więcej zawartych małżeństw. Tak wyglądał demograficznie ubiegły rok w porównaniu z 2020 w gminie Byczyna. » więcej 2022-01-17, godz. 17:30 Obwodnica miasta przez... środek cmentarza. W Namysłowie z niepokojem patrzą na projekt nowej drogi Planowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa obwodnicy Namysłowa ucieszyła, a jednocześnie zaniepokoiła mieszkańców i włodarzy gminy. Powód?… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Mieli wtargnąć do mieszkania i pobić lokatora. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez… Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, a trzeci jest poszukiwany po tym, jak wtargnęli do mieszkania w Opolu i mieli pobić 44-letniego lokatora… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Instytut nauki i promocji języka polskiego na świecie to nowa inicjatywa posła Kowalskiego. Na wzór Instytutu Goet… Koncepcję utworzenia instytutu nauki i promocji języka polskiego na świecie przedstawił dziś (17.01) w Opolu poseł Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski… » więcej 2022-01-17, godz. 15:40 Wypadek na "krajówce" między Kłodzkiem a Nysą. Jeden z kierowców był "pod wpływem" Na drodze krajowej nr 46 w Kamienicy Nyskiej zderzyły się dwa samochody: osobowe bmw oraz laweta przewożąca busa. Jedna osoba została poszkodowana. Natomiast… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »