Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-28, 12:39 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Dla własnego bezpieczeństwa". Trwa kolejna niedzielna akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Chętnych nie brakuje

Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 w Lewinie Brzeskim [fot.M.Matuszkiewicz]
Z każdą akcją zainteresowanie rośnie. Tak można powiedzieć o realizowanej także dziś (28.11) niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 pod parafiami. W tę niedzielę dla chętnych przygotowano siedem miejsc. Jednym z nich jest Lewin Brzeski. Pod tamtejszą jednostką OSP od rana ustawiają się kolejki chętnych.
- Wzięłam trzecią przypominającą dawkę. Pracuje z dziećmi w przedszkolu, także jest to dla mnie ważne, bo jest to środowisko, gdzie jest dużo tych wirusów i zarażeń. Szczepię się dla bezpieczeństwa swojego. - Wiem, że powikłania i skutki po przejściu koronawirusa mogą być dużo gorsze niż jednodniowa niedyspozycja po szczepieniu. - Wszyscy się szczepią, to ja też. Nic mi nie było po dwóch dawkach, nic się ze mną nie dzieje, czuje się dobrze. A żeby było jeszcze lepiej, to szczepię się po raz trzeci. - Dostałem informację z resortu zdrowia, że mogę już wziąć 3 dawkę. Chciałem się w przyszłym tygodniu zarejestrować, ale skoro jest tutaj na miejscu i mogę, to czemu nie skorzystać.

Przypomnijmy, że do punktu szczepień może przyjść każdy. Nie trzeba mieć żadnego skierowania. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

Akcję realizowaną z inicjatywy wojewody opolskiego pod hasłem "Zaszczep się pod swoją parafią" wspierają strażacy i druhowie z OSP. Dodajmy, że według danych rządowych w kraju w pełni zaszczepionych jest ponad 20 milionów osób (20 398 724). W naszym regionie liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem przekroczyła 424 tysiące (424 231).

Mapa punktów szczepień dostępna jest pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#

Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2022-01-20, godz. 21:00 Raport dnia: mamy kolejny rekord zakażeń V fali. Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 753 nowe przypadki koronawirusa. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (20.01) o 32 835 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2022-01-20, godz. 21:00 Z roku na rok styczeń w Opolu jest bardziej deszczowy niż śnieżny. Przez 20 lat temperatura wzrosła o półtora s… Coraz mniej śniegu, coraz więcej deszczu przynosi styczeń w Opolu. Widać to także w statystycznych opracowaniach. » więcej 2022-01-20, godz. 20:35 Mieszkańcy Morowa próbują ujarzmić górską rzekę. Mora regularnie podtapia ich wieś Co kilka lat podtopienia domów, a nawet lokalne powodzie niszczą ich dobytek. Dlatego starają się, jeśli nie wyeliminować, to przynajmniej ograniczyć skutki… » więcej 2022-01-20, godz. 20:30 Sypią się słone mandaty. 60-latek ze Strzelec Opolskich zapłaci 3 tysiące Obowiązujący od kilku tygodni nowy taryfikator i znacznie wyższe kwoty mandatów nadal nie są dla wielu kierowców motywacją, by zdjąć nogę z gazu. Sypią… » więcej 2022-01-20, godz. 18:30 Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK i sens budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Ratusz tłumaczy: to… Lewica Razem organizuje interwencję poselską w opolskim ratuszu. Członkowie tej partii chcą się dowiedzieć od władz miasta, jak ma funkcjonować centrum… » więcej 2022-01-20, godz. 18:05 Strażacy ugasili pożar na ul. Jagiellonów w Opolu. Budynek nie nadaje się do zamieszkania Spalone piętro i poddasze oraz zalany parter to bilans pożaru, do którego doszło dziś rano (20.01) w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Jagiellonów w… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Nowe zasady wizyt w starostwie w Strzelcach Opolskich Zmieniają się zasady obsługi klientów w wydziale komunikacji i transportu w starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich. Wydział będzie obsługiwać w sali… » więcej 2022-01-20, godz. 17:21 "Podejmij mistrzowską decyzję". W sobotę szczepienia przeciw COVID-19 w trzech galeriach handlowych w Opolu Opolszczyzna zajmuje 13. miejsce po względem wyszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem i prognozowanym… » więcej 2022-01-20, godz. 17:02 Prezydent Wiśniewski wysyła apel do premiera w sprawie dotacji na drogi. Wojewoda mówi o wsparciu przy składanych … Prezydent Opola zaapelował do premiera Morawieckiego i opolskich parlamentarzystów o niewykluczanie stolicy naszego regionu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dr… » więcej 2022-01-20, godz. 16:55 Uwaga mieszkańcy Opola. Na niebie można zobaczyć latające obiekty... i to nie jest UFO Czy UFO zawitało do Opola? Tak mogło się wczoraj (19.01) po południu przez chwilę wydawać mieszkańcom stolicy regionu. Jednak po zweryfikowaniu przez jednego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »