Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-27, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Społecznicy posprzątali okolice torów i stawów na południowych obrzeżach Opola. "Śmieci jest sporo"

Sprzątanie okolic stacji Opole Grotowice [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie okolic stacji Opole Grotowice [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie okolic stacji Opole Grotowice [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie okolic stacji Opole Grotowice [fot. Daniel Klimczak]
Wspólne sprzątanie południowych obrzeży Opola połączone z warsztatami bezpiecznego korzystania z ognia w terenie. To część dzisiejszych aktywności związanych z opolskim Festiwalem Wolontariatu.
W czasie porządkowania terenów zielonych zebrano kilkanaście worków śmieci. Koordynator akcji Mirosław Gerc ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu wskazuje, że skala zanieczyszczenia tej części miasta okazała się bardzo duża.

- Okolice stacji Opola Grotowic i Groszowic. Tu są takie bardzo ładne stawy. Tych śmieci jest sporo, a pod śniegiem mnóstwo czeka jeszcze na zebranie - tłumaczy.

Wśród zebranych przedmiotów są głównie puszki, butelki, opakowania po jedzeniu czy zniszczony sprzęt wędkarski. Jeden z uczestników wspólnego sprzątania pan Adam powiedział, że to okazja do połączenia działań na rzecz miasta z dobrą zabawą w gronie znajomych.

- Ja to robię dla przyjemności, wspieram kolegów, jest fajne i miłe towarzystwo. Miło w naturze, coś można zrobić dla innych i dla siebie. Wszyscy wspieramy się nawzajem - dodaje.

Na zakończenie akcji zaplanowano wspólne ognisko będące formą podziękowania dla wolontariuszy. Jednocześnie obecni będą mogli dowiedzieć się, jak poradzić sobie ze wznieceniem ognia w trudnych warunkach i o czym należy pamiętać, by tego rodzaju aktywność nie była uciążliwa dla przyrody.
Mirosław Gerc
Pan Adam

Wiadomości z regionu

2022-01-20, godz. 21:00 Raport dnia: mamy kolejny rekord zakażeń V fali. Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 753 nowe przypadki koronawirusa. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (20.01) o 32 835 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2022-01-20, godz. 21:00 Z roku na rok styczeń w Opolu jest bardziej deszczowy niż śnieżny. Przez 20 lat temperatura wzrosła o półtora s… Coraz mniej śniegu, coraz więcej deszczu przynosi styczeń w Opolu. Widać to także w statystycznych opracowaniach. » więcej 2022-01-20, godz. 20:35 Mieszkańcy Morowa próbują ujarzmić górską rzekę. Mora regularnie podtapia ich wieś Co kilka lat podtopienia domów, a nawet lokalne powodzie niszczą ich dobytek. Dlatego starają się, jeśli nie wyeliminować, to przynajmniej ograniczyć skutki… » więcej 2022-01-20, godz. 20:30 Sypią się słone mandaty. 60-latek ze Strzelec Opolskich zapłaci 3 tysiące Obowiązujący od kilku tygodni nowy taryfikator i znacznie wyższe kwoty mandatów nadal nie są dla wielu kierowców motywacją, by zdjąć nogę z gazu. Sypią… » więcej 2022-01-20, godz. 18:30 Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK i sens budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Ratusz tłumaczy: to… Lewica Razem organizuje interwencję poselską w opolskim ratuszu. Członkowie tej partii chcą się dowiedzieć od władz miasta, jak ma funkcjonować centrum… » więcej 2022-01-20, godz. 18:05 Strażacy ugasili pożar na ul. Jagiellonów w Opolu. Budynek nie nadaje się do zamieszkania Spalone piętro i poddasze oraz zalany parter to bilans pożaru, do którego doszło dziś rano (20.01) w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Jagiellonów w… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Nowe zasady wizyt w starostwie w Strzelcach Opolskich Zmieniają się zasady obsługi klientów w wydziale komunikacji i transportu w starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich. Wydział będzie obsługiwać w sali… » więcej 2022-01-20, godz. 17:21 "Podejmij mistrzowską decyzję". W sobotę szczepienia przeciw COVID-19 w trzech galeriach handlowych w Opolu Opolszczyzna zajmuje 13. miejsce po względem wyszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem i prognozowanym… » więcej 2022-01-20, godz. 17:02 Prezydent Wiśniewski wysyła apel do premiera w sprawie dotacji na drogi. Wojewoda mówi o wsparciu przy składanych … Prezydent Opola zaapelował do premiera Morawieckiego i opolskich parlamentarzystów o niewykluczanie stolicy naszego regionu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dr… » więcej 2022-01-20, godz. 16:55 Uwaga mieszkańcy Opola. Na niebie można zobaczyć latające obiekty... i to nie jest UFO Czy UFO zawitało do Opola? Tak mogło się wczoraj (19.01) po południu przez chwilę wydawać mieszkańcom stolicy regionu. Jednak po zweryfikowaniu przez jednego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »