Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-27, 11:15 Autor: Justyna Maćkowiak/Cezary Puzyna

Uwaga kierowcy! Niebezpieczny poranek na opolskich drogach [AKTUALIZACJA]

Wypadek na obwodnicy Niemodlina [fot. Mario]
Wypadek na obwodnicy Niemodlina [fot. Mario]
Wypadek na obwodnicy Niemodlina [fot. Mario]
Wypadek na obwodnicy Niemodlina [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Kolizja w Opolu [fot. Mario]
Mamy zablokowaną drogę krajową nr 46 w Niemodlinie (obwodnica). Tuż po godzinie 9:00 bus zjechał z drogi i dachował. Jedna osoba nie żyje. Wprowadzono objazd przez Niemodlin. Aktualizacja - koniec utrudnienia, droga przejezdna.
Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, pojazdem podróżowały dwie osoby, jedna została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Aktualizacja, godz. 10:05 - zablokowany jest jest jeden pas ruchu.

Aktualizacja, godz. 10:25 - jak przekazuje punkt informacji drogowej GDDKiA w zdarzeniu zostały ranne dwie osoby, trwa resuscytacja pasażera. Droga jest zablokowana.

Początkowo na miejsce zadysponowano karetkę podstawową, jednak w trakcie prowadzonych przez ratowników czynności zdecydowano o konieczności wezwania lekarza. Ten stacjonował w bazie LPR, jednak śmigłowiec nie mógł wystartować z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Jak wskazuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu mł. bryg. Tomasz Pierzchała, w tej sytuacji do pomocy zaangażowano druhów z Polskiej Nowej Wsi.

- Tam doszło do wypadku busa, którym podróżowały dwie osoby. Jednej z nich udzielana była pomoc przez pogotowie. Dyspozytor pogotowia poprosił nas, abyśmy dowieźli załogę LPR. Ochotnicza Straż Pożarna z Polskiej Nowej Wsi przyjechała po załogę i dowieźli ją na miejsce - tłumaczy.

Druga z poszkodowanych osób odniosła lżejsze obrażenia i w chwili przybycia służb na miejsce była przytomna.

Aktualizacja - reanimowanej osoby nie udało się uratować. To 47-letnia pasażerka busa. Obwodnica Niemodlina pozostaje zablokowana.

Do zdarzenia drogowego doszło także w Opolu. Na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Kośnego w pobliżu szpitala wojewódzkiego zderzyły się osobowa toyota z fordem ka. Służby są na miejscu. Na razie nie mamy informacji o osobach poszkodowanych.

AKTUALIZACJA - godz. 14.30 - koniec utrudnienia.

Przypomnijmy, że po godzinie 7:00 na DW 401 w Skoroszycach samochód ciężarowy przewożący materiały ADR, czyli substancje niebezpieczne, przewrócił się. Droga jest wciąż zablokowana, policja wyznaczyła objazd.
mł. bryg. Tomasz Pierzchała

Wiadomości z regionu

2022-01-20, godz. 21:00 Raport dnia: mamy kolejny rekord zakażeń V fali. Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 753 nowe przypadki koronawirusa. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (20.01) o 32 835 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2022-01-20, godz. 21:00 Z roku na rok styczeń w Opolu jest bardziej deszczowy niż śnieżny. Przez 20 lat temperatura wzrosła o półtora s… Coraz mniej śniegu, coraz więcej deszczu przynosi styczeń w Opolu. Widać to także w statystycznych opracowaniach. » więcej 2022-01-20, godz. 20:35 Mieszkańcy Morowa próbują ujarzmić górską rzekę. Mora regularnie podtapia ich wieś Co kilka lat podtopienia domów, a nawet lokalne powodzie niszczą ich dobytek. Dlatego starają się, jeśli nie wyeliminować, to przynajmniej ograniczyć skutki… » więcej 2022-01-20, godz. 20:30 Sypią się słone mandaty. 60-latek ze Strzelec Opolskich zapłaci 3 tysiące Obowiązujący od kilku tygodni nowy taryfikator i znacznie wyższe kwoty mandatów nadal nie są dla wielu kierowców motywacją, by zdjąć nogę z gazu. Sypią… » więcej 2022-01-20, godz. 18:30 Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK i sens budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Ratusz tłumaczy: to… Lewica Razem organizuje interwencję poselską w opolskim ratuszu. Członkowie tej partii chcą się dowiedzieć od władz miasta, jak ma funkcjonować centrum… » więcej 2022-01-20, godz. 18:05 Strażacy ugasili pożar na ul. Jagiellonów w Opolu. Budynek nie nadaje się do zamieszkania Spalone piętro i poddasze oraz zalany parter to bilans pożaru, do którego doszło dziś rano (20.01) w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Jagiellonów w… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Nowe zasady wizyt w starostwie w Strzelcach Opolskich Zmieniają się zasady obsługi klientów w wydziale komunikacji i transportu w starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich. Wydział będzie obsługiwać w sali… » więcej 2022-01-20, godz. 17:21 "Podejmij mistrzowską decyzję". W sobotę szczepienia przeciw COVID-19 w trzech galeriach handlowych w Opolu Opolszczyzna zajmuje 13. miejsce po względem wyszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem i prognozowanym… » więcej 2022-01-20, godz. 17:02 Prezydent Wiśniewski wysyła apel do premiera w sprawie dotacji na drogi. Wojewoda mówi o wsparciu przy składanych … Prezydent Opola zaapelował do premiera Morawieckiego i opolskich parlamentarzystów o niewykluczanie stolicy naszego regionu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dr… » więcej 2022-01-20, godz. 16:55 Uwaga mieszkańcy Opola. Na niebie można zobaczyć latające obiekty... i to nie jest UFO Czy UFO zawitało do Opola? Tak mogło się wczoraj (19.01) po południu przez chwilę wydawać mieszkańcom stolicy regionu. Jednak po zweryfikowaniu przez jednego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »