Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-27, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Morsy z Rudnik zapraszają w każdą niedzielę na zimną kąpiel z dużą dawką endorfin

Morsy nad zalewem Młyny [fot. www.facebook.com/Pingwin Rudniki]
Morsy nad zalewem Młyny [fot. www.facebook.com/Pingwin Rudniki]
Morsowanie nad zalewem Młyny [fot. www.facebook.com/Pingwin Rudniki]
Morsowanie nad zalewem Młyny [fot. www.facebook.com/Pingwin Rudniki]
Klub morsów "Pingwin Rudniki" zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania kąpieli w zimnej wodzie.
Nie trzeba mieć dużej wiedzy, bo doświadczone morsy podpowiedzą, jak rozpocząć, aby nie zrazić się i nie wystraszyć. Grupa spotyka się co niedzielę o 13:00 nad zalewem Młyny. Bywa, że do dyspozycji jest również mobilna sauna, więc można połączyć zimną wodę i wysokie temperatury.

Mówi Tomasz Szymański, gminny koordynator do spraw sportu w Rudnikach i opiekun grupy morsów "Pingwin Rudniki": - "Pingwin Rudniki" to zorganizowana grupa morsów licząca ponad 50 osób. Na temat samego morsowania można wcześniej poczytać trochę w internecie, bo jest tam wiele informacji, podobnie jak w telewizji. Najważniejsze korzyści to oczywiście hartowanie organizmu, poprawa zdrowia, regeneracja oraz oczywiście moc endorfin.

Już teraz "Pingwin Rudniki" zaprasza również na trzecie morsowanie wigilijne, które zaplanowano na niedzielę 19 grudnia.
Tomasz Szymański

Wiadomości z regionu

2022-08-16, godz. 20:47 Wyglądało niebezpiecznie. W Odrze w Krapkowicach znaleziono beczkę z podejrzaną substancją Na szczęście był to tylko fałszywy alarm, choć wyglądało niebezpiecznie. Mowa o znalezionej w Odrze na wysokości ulicy Kolejowej w Krapkowicach beczce… » więcej 2022-08-16, godz. 19:59 GIOŚ: stan Odry stabilizuje się. Ujęcia wody pitnej są badane regularnie Stan Odry stabilizuje się, parametry wracają do stanu typowego dla rzeki o tej porze roku - powiedziała we wtorek zastępczyni Głównego Inspektora Ochrony… » więcej 2022-08-16, godz. 19:45 O miesiąc wcześniej niż zwykle rusza opolski program szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób 65+ Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia mogą już korzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Dostępne są one w czterech przychodniach miejskich:… » więcej 2022-08-16, godz. 18:30 5 zastępów straży pożarnej gasi pożar mieszkania w Strzelcach Opolskich. Nie ma osób poszkodowanych Niebezpieczne zdarzenie w Strzelcach Opolskich. Po godzinie 17:00 w bloku przy ulicy Krakowskiej 43 doszło do pożaru kuchni w mieszkaniu na 3 piętrze. » więcej 2022-08-16, godz. 18:00 Poseł Zembaczyński pyta wojewodę o Odrę Poseł Witold Zembaczyński chce dowiedzieć się, jakie działania podjął wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30 Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek… » więcej 2022-08-16, godz. 16:45 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał pieniądze strażakom ochotnikom 48 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z czterech powiatów: nyskiego, brzeskiego, namysłowskiego i kluczborskiego otrzymało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego… » więcej 2022-08-16, godz. 16:11 Dzieci z ukraińskiego Kałusza z wizytą na Opolszczyźnie 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej w Kałuszu w Ukrainie zwiedza Opolszczyznę. Wypoczynek ma związek z prowadzonym od 11 lat projektem… » więcej 2022-08-16, godz. 15:00 Ireneusz Jaki i Mateusz Filipowski odpierają zarzuty posła Zembaczyńskiego o źle prowadzonych finansach w spółce… 'Mówienie o tym, że w spółce była prowadzona księgowość kreatywna jest dużym nieporozumieniem' - tak do efektów kontroli w opolskiej spółce WiK, przedstawionych… » więcej 2022-08-16, godz. 14:20 Próbki z Odry będą badane poza krajem. Te z opolskiego odcinka są w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował w wtorek, że wysłał do analizy laboratoryjnej za granicę próbki wody z Odry. Według GIOŚ w zagranicznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »