Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-26, 16:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: w restauracji zaczęły obowiązywać restrykcje sanitarne. Wszystko dla dobra klientów. Nie wszystkim się to spodobało

Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Od dziś (26.11) w restauracji przy Stawku Zamkowym w Opolu obowiązują obostrzenia związane z obsługą klienta. Do środka wejść będą mogli tylko ci, którzy posiadają... certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, status ozdrowieńca lub negatywny wynik testu. Właściciel wprowadził takie restrykcje w trosce o klientów i personel. Wywołało to falę komentarzy w internecie, także tych krytycznych. O sprawie mówiliśmy też w programie Reporterskie tu i teraz.
- Taką decyzję podjęliśmy we wtorek, po tym jak zobaczyliśmy, ile jest nowych przypadków i zgonów - mówi Jacek Szaraniec, właściciel restauracji.

- Na tamten dzień, to było 800 nowych zakażeń i 22 zgony. To zdecydowały o tym, że chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa klientom, którzy nas odwiedzają. Mieliśmy masowy atak na profil firmy, oczywiście w mediach społecznościowych było to samo. Ponadto dostajemy na telefon służbowy setki sms-ów z niemiłą treścią.

Jak dodaje właściciel lokalu, nie można zgodnie z prawem wymagać od klientów okazania certyfikatu, dlatego wystarczy oświadczenie słowne.

Sami mieszkańcy, co do decyzji restauratora opinie mają podzielone.

- Są oni bardzo dobrym przykładem dla pozostałej gastronomii. Bo słyszymy, że my byśmy też tak zrobili, ale... I to jest obawa przed tymi, którzy się nie szczepią i są zagrożeniem w środowisku. - Uważam, że jest to trochę kontrowersyjne i mimo wszystko nie powinno czegoś takiego być. - Ja z własnego rozsądku nie korzystam z usług gastronomicznych. Po prostu w ten sposób się chronię. Czy to powinno być wprowadzone, to myślę, że każdy sam zadecyduje.

Co ważne, osoby niezaszczepione również mogą skorzystać z usług lokalu. Ale będą one obsługiwane na zewnątrz w ogrzewanym namiocie.
Jacek Szaraniec
Mieszkańcy
Restauracja z obostrzeniami - materiał w Reporterskim tu i teraz

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej 2022-01-25, godz. 19:45 Radni sejmiku województwa obradowali zdalnie. Mówili o edukacji kulturowej i nauce języka niemieckiego jako języka… Za nami pierwsza w tym roku sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Z powodu sytuacji epidemicznej radni obradowali zdalnie. Wprowadzono zmiany do Wieloletniej… » więcej 2022-01-25, godz. 18:57 Od czwartku wraca nauka zdalna! Nie obejmie wszystkich Uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku (27.01) przechodzą na nauczanie zdalne - to decyzja resortu edukacji. » więcej 2022-01-25, godz. 18:30 Umiesz liczyć - licz na siebie? Gmina bierze się za remonty dróg powiatowych [Reporterskie Tu i Teraz] Gmina Ujazd chciała się dołożyć do remontów dróg i budowy chodników przy trasach powiatowych. Starostwo w Strzelcach Opolskich odmówiło, bo nie ma pieniędzy… » więcej 2022-01-25, godz. 18:15 Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko… » więcej 2022-01-25, godz. 16:50 Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA] Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać… » więcej 2022-01-25, godz. 16:16 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannie prawie 1000 uczniów i 6 nauczycieli [WYKAZ SZ… Blisko tysiąc uczniów trafiło na kwarantannę po wykryciu zakażenia koronawirusem w 15 szkołach i przedszkolach w Opolu. COVID-19 stwierdzono także u 7 nauczycieli… » więcej 2022-01-25, godz. 15:45 Zataił śmierć kolegi, bo bał się stracić dach nad głową. 24-latek "zamieszkał" z nieboszczykiem, grozi mu do 8… Do 8 lat więzienia grozi 24-letniemu Dawidowi G., który przez miesiąc w Nysie mieszkał pod jednym dachem z nieboszczykiem. Mężczyźnie przedstawiono trzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »