Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-26, 16:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: w restauracji zaczęły obowiązywać restrykcje sanitarne. Wszystko dla dobra klientów. Nie wszystkim się to spodobało

Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Restauracja w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Od dziś (26.11) w restauracji przy Stawku Zamkowym w Opolu obowiązują obostrzenia związane z obsługą klienta. Do środka wejść będą mogli tylko ci, którzy posiadają... certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, status ozdrowieńca lub negatywny wynik testu. Właściciel wprowadził takie restrykcje w trosce o klientów i personel. Wywołało to falę komentarzy w internecie, także tych krytycznych. O sprawie mówiliśmy też w programie Reporterskie tu i teraz.
- Taką decyzję podjęliśmy we wtorek, po tym jak zobaczyliśmy, ile jest nowych przypadków i zgonów - mówi Jacek Szaraniec, właściciel restauracji.

- Na tamten dzień, to było 800 nowych zakażeń i 22 zgony. To zdecydowały o tym, że chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa klientom, którzy nas odwiedzają. Mieliśmy masowy atak na profil firmy, oczywiście w mediach społecznościowych było to samo. Ponadto dostajemy na telefon służbowy setki sms-ów z niemiłą treścią.

Jak dodaje właściciel lokalu, nie można zgodnie z prawem wymagać od klientów okazania certyfikatu, dlatego wystarczy oświadczenie słowne.

Sami mieszkańcy, co do decyzji restauratora opinie mają podzielone.

- Są oni bardzo dobrym przykładem dla pozostałej gastronomii. Bo słyszymy, że my byśmy też tak zrobili, ale... I to jest obawa przed tymi, którzy się nie szczepią i są zagrożeniem w środowisku. - Uważam, że jest to trochę kontrowersyjne i mimo wszystko nie powinno czegoś takiego być. - Ja z własnego rozsądku nie korzystam z usług gastronomicznych. Po prostu w ten sposób się chronię. Czy to powinno być wprowadzone, to myślę, że każdy sam zadecyduje.

Co ważne, osoby niezaszczepione również mogą skorzystać z usług lokalu. Ale będą one obsługiwane na zewnątrz w ogrzewanym namiocie.
Jacek Szaraniec
Mieszkańcy
Restauracja z obostrzeniami - materiał w Reporterskim tu i teraz

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 14:33 WYBORY 2023. "Nie zwalniamy tempa". Plany Koalicji Obywatelskiej na ostatnie dwa tygodnie kampanii - Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie - zapewniał dziś (29.09) na konferencji prasowej Andrzej Buła, szef opolskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jak… » więcej 2023-09-29, godz. 14:30 Wybory 2023. Ludowcy pytają o lasy i Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie - Martwi nas kondycja polskich lasów i wycinki, jakie są prowadzone - PSL wraca do tematu pytań zadanych Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. » więcej 2023-09-29, godz. 13:45 Pierwszy raz w historii w Głubczycach zorganizowany zostanie Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego Przed nami I Opolski Bieg Rotmistrza Pileckiego. Impreza odbędzie się w niedzielę (01.10) w Głubczycach. Uczestnicy rywalizować będą na trzech trasach… » więcej 2023-09-29, godz. 13:00 Miał ponad 4 promile i jechał samochodem. Pasażer był poszukiwany O podejrzanie zachowującym się kierowcy, nyskich policjantów wczoraj (28.09) późnym popołudniem poinformował świadek. Zgłoszenie dotyczyło sytuacji w… » więcej 2023-09-29, godz. 12:15 WYBORY 2023. Jerzy Przystajko chce budowy na Opolszczyźnie fabryki leków Zwiększenie bezpieczeństwa farmaceutycznego kraju, a także powstrzymanie depopulacji regionu - takie skutki mogłaby przynieść inwestycja w produkcję leków… » więcej 2023-09-29, godz. 11:45 Jest plan na budowę hali lekkoatletycznej na kampusie PO. Na briefing nie zaproszono gospodarza Jest szansa, że Politechnika Opolska będzie miała nową, wielofunkcyjną halę sportową. Ma ona powstać w ramach zadania pod nazwą 'Centrum badawczo-naukowe'… » więcej 2023-09-29, godz. 11:00 Pomysły na Polskę. Włodzimierz Skalik - "jedynka" Konfederacji w Radiu Opole - Polacy mają dużo energii i mamy nadzieję, że ją w nich wyzwolimy - tak mówił dziś (29.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Włodzimierz Skalik z Konfederacji… » więcej 2023-09-29, godz. 10:35 Wybuchowe laboratorium w Małopolsce zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 10:15 Shakespeare na pasach. Happening teatru Ekostudio 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 09:00 Rządowe dotacje na zadania poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów Ponad 17 milionów złotych trafi do województwa opolskiego na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. To pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »