Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-25, 17:42 Autor: Katarzyna Doros

Na dziś w szpitalach mamy 79 wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19. Będą kolejne przekształcenia

Szpital tymczasowy w Opolu [fot. archiwum USK w Opolu]
Szpital tymczasowy w Opolu [fot. archiwum USK w Opolu]
Konferencja wojewody opolskiego poświęcona organizacji opieki nad pacjentami covidowymi [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja wojewody opolskiego poświęcona organizacji opieki nad pacjentami covidowymi [fot. Katarzyna Doros]
Dla pacjentów z koronawirusem w szpitalach zostało na dziś 79 miejsc. Wolnych jest 21 respiratorów i jeden aparat ecmo. Wojewoda opolski przedstawił plan przekształcania kolejnych łóżek dla osób z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19. Od soboty (27.11) pacjentów zakażonych koronawirusem zacznie przyjmować 116. Szpital Wojskowy w Opolu, od poniedziałku szpital w Głubczycach dołoży kolejnych 20 łóżek. Również od nowego tygodnia (29.11) placówką w całości covidową będzie szpital w Oleśnie. 3 grudnia 55 łóżek zwykłych i 5 respiratorowych dedykowanych pacjentom z koronawirusem mieć będzie szpitalw Białej. Z kolei SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu nadal będzie przyjmować pacjentów z innymi schorzeniami.
- Musimy się przygotowywać na zwiększoną liczbę hospitalizacji - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Sumując te wszystkie miejsca, czyli Olesno, Biała, zwiększenie łóżek w Nysie, w Głubczycach, będziemy dysponowali dodatkowo 239 łóżkami dla pacjentów covidowych, w tym 26 miejscami do terapii respiratorowej.

Według danych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w regionie hospitalizowanych jest 368 pacjentów z COVID-19. 42 osoby wymagają wsparcia respiratora.

Podczas konferencji prasowej wojewoda opolski poinformował o zmianie decyzji dotyczącej tworzenia szpitala covidowego. Zamiast szpitala w Kędzierzynie-Koźlu zadanie to przejmie placówka w Oleśnie. Za tą zmianą przemawia fakt, że Kędzierzyn dysponuje mniejszą liczbą respiratorów, ma za to 50-łóżkowy ważny oddział internistyczny i jest placówką wielospecjalistyczną.

- Zyskujemy 150 łóżek, w sumie 21 łóżek respiratorowych. Ponadto zyskujemy oddział dziecięcy, który będzie dysponował 20 miejscami dla zarażonych małych pacjentów - mówi Sławomir Kłosowski.

- Decyzja o utworzeniu dodatkowych łóżek covidowych dla dzieci w szpitalu w Oleśnie podyktowana jest tym, że w szkołach i przedszkolach mamy teraz sporo ognisk koronawirusa - dodaje wojewoda. - Spodziewamy się tego, że może się zwiększyć liczba dziecięcych pacjentów covidowych.

Jak informuje szpital w Kędzierzynie-Koźlu tam na oddziale przebywa siedmioro dzieci z COVID-19 na dziesięć dostępnych łóżek. - Bywały jednak dni, że na oddziale jednocześnie było leczonych 9 dzieci - dodaje Sławomir Kłosowski.

Według zapowiedzi pacjenci z Olesna w większości zostaną relokowani do Kędzierzyna-Koźla. - Liczę także na współpracę w tej kwestii szpitali w Kluczborku, Namysłowie i w Krapkowicach - dodaje wojewoda.
Sławomir Kłosowski cz.1
Sławomir Kłosowski cz.2
Sławomir Kłosowski cz.3
Relacja w magazynie Reporterskie Tu i Teraz [autor Katarzyna Doros]

Wiadomości z regionu

2021-11-29, godz. 18:18 W 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej upamiętniono 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego Przedstawiciele rządu, samorządowcy oraz żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Oprócz apelu… » więcej 2021-11-29, godz. 18:10 Łącznik między Szpitalem Wojewódzkim i Opolskim Centrum Onkologii oficjalnie otwarty Ponad 12 milionów złotych kosztowała rozbudowa Opolskiego Centrum Onkologii i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz budowa 70-metrowego łącznika między placówkami… » więcej 2021-11-29, godz. 17:20 Ukarano nie tylko kierowców, ale też pieszych. Opolska policja podsumowała akcję "Tydzień bezpieczeństwa pieszyc… Brak elementów odblaskowych, przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. To główne wykroczenia, jakie policjanci… » więcej 2021-11-29, godz. 16:26 Opole: kolejne placówki oświatowe informują o zakażeniach. W jednej ze szkół zawieszono całkowicie zajęcia Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w opolskich placówkach oświatowych. Rzecznik prasowy opolskiego ratusza Adam Leszczyński poinformował, że… » więcej 2021-11-29, godz. 16:20 Ministerstwo Zdrowia wprowadza alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Ma związek z nową, groźną mutacją koronawi… Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 grudnia będzie obowiązywał alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Jego wprowadzenie ma związek z… » więcej 2021-11-29, godz. 16:00 "Pomóc może każdy". Opole razem z PCK zbiera dary dla osób przebywających na granicy polsko-białoruskiej Opole razem z opolskim oddziałem PCK włącza się w pomoc dla osób przebywających na granicy polsko-białoruskiej. W tym celu zorganizowano Świąteczną Akcję… » więcej 2021-11-29, godz. 14:35 Uczelnia pyta o szczepienia przeciw COVID-19, ale studenci podchodzą z dystansem do obiecanej anonimowości Uniwersytet Opolski pyta swoich studentów o szczepienia przeciwko koronawirusowi. Do ankiety mogły włączyć się uczelnie z całej Polski, a dobrowolni uczestnicy… » więcej 2021-11-29, godz. 14:25 Namysłów: kierowca, który potrącił 14-latkę usłyszał zarzuty. Okazuje się, że dziewczyna nie była tam sama Nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego - taki zarzut usłyszał dzisiaj (29.11) 40-letni kierowca, który w sobotni wieczór (27.11) przejechał leżącą… » więcej 2021-11-29, godz. 14:20 Uwaga rodzice! Tylko do wtorku można złożyć wniosek o 300 plus Kończy się czas na składanie wniosków o 300 plus. Złożyć je można do jutra (30.11). Po tym terminie pieniądze z programu Dobry Start przepadną. Co ważne… » więcej 2021-11-29, godz. 13:00 Historycy korzystają z programu FBI, żeby identyfikować ludzkie szczątki Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej zidentyfikowali 5 ofiar reżimu komunistycznego dzięki badaniom genetycznym szczątków. W ustaleniu tożsamości ofiar… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »