Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-22, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji. Będzie 16-metrowa choinka, koło młyńskie, wystawcy i wspólne kolędowanie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu w Opolu 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu w Opolu 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja prasowa dot. jarmarku bożonarodzeniowego w Opolu
Konferencja prasowa dot. jarmarku bożonarodzeniowego w Opolu
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na rynek w Opolu wróci jarmark bożonarodzeniowy. Od 3 do 24 grudnia na mieszkańców regionu będą czekać wystawcy z rękodziełem i świątecznymi przysmakami. Pojawi się też diabelski młyn czy mikołajkowa karuzela. O klimat świąt zadbają też aktorzy z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, którzy będą wystawiać bajki Andersena.
- Wiele miast zdecydowało się na organizację jarmarków. Odbywają się one na powietrzu, stąd nie chcemy odbierać miastu i jego mieszkańcom świątecznej atmosfery - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Wyjątkową troską objęliśmy tegoroczne wydarzenia, będzie więcej niż do tej pory. Staramy się, żeby kolejny kawałek miasta był objęty doświetleniem oraz żeby te atrakcje zachęcały do uczestnictwa w tej świątecznej atmosferze. Oficjalne otwarcie jarmarku w sobotę 4 grudnia o godzinie 17:00. Będziemy wtedy wspólnie świecić 16-metrową choinkę. Ruszą również inne atrakcje.

- Na jarmarku będzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza. - Prezydent Opola uruchomi również coroczną atrakcję, która wpisała się w nasz jarmark, czyli diabelskie koło, które będzie dostępne za niewielką opłatą. Nowością będzie jedyna w Polsce mikołajkowa karuzela, której sanie z reniferami będą unosić mieszkańców Opola i turystów aż na wysokość 6,5 metra

Oprócz tego po raz pierwszy na rynku w Opolu pojawią się trzy bajkowe domki. - Tam aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora będą opowiadać Najpiękniejsze Baśnie Andersena - dodaje Łukasz Śmierciak.

Po raz siódmy w Opolu 4 grudnia odbędzie się Marsz Mikołajów. - Spotkamy się o godzinie 16:00 przed budynkiem Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Będziemy maszerować z lampionami ku ratuszowi. Po drodze na pl. Wolności czeka nas taneczna niespodzianka. Potem wędrujemy pod ratusz, gdzie odbędą się trzy konkursy mikołajkowe - mówi Łucja Pizarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

Na scenie na opolskim rynku nie zabraknie akcentów muzycznych. Usłyszymy przedstawicieli młodego pokolenia, czyli Sandrę Rugałę, Jessikę Stellmach i Filipa Sterniuka. Na wspólne kolędowanie zaprasza też Młodzieżowy Dom Kultury.

- Zaczniemy w sobotę 11 grudnia o godzinie 16:00 wstępem Talentarium Wokalnego SINGASONG z Młodzieżowego Domu Kultury, po czym zapraszamy do wspólnego kolędowania. To będzie takie pastorałkowo-świąteczne karaoke - mówi Daria Pakosz z Młodzieżowego Domu Kultury.

Koszt świątecznej iluminacji wynosi 130 tysięcy złotych. Dodajmy, Radio Opole jest jednym z patronów medialnych jarmarku bożonarodzeniowego w stolicy regionu.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak
Łucja Pisarska-Łabno
Daria Pakosz

Wiadomości z regionu

2022-08-19, godz. 18:46 Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY] Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45 Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także… » więcej 2022-08-19, godz. 17:00 Wstrzymane prace przy przebudowie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Wiemy dlaczego Pat przy remoncie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Przypomnijmy to inwestycja PKP PLK realizowana wspólnie z miastem, która zakłada wzmocnienie konstrukcji… » więcej 2022-08-19, godz. 15:27 "Służby wojewody nie popełniły błędów w związku z zatruciem Odry". Pierwsze wnioski po kontroli posła Wilczy… Poseł Ryszard Wilczyński nie dopatrzył się błędnych działań i decyzji Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z zatruciem Odry. » więcej 2022-08-19, godz. 14:48 Śnięte ryby odłowione na kędzierzyńskim odcinku Kanału Gliwickiego. Służby szukają przyczyny Około stu martwych ryb wydobyto dzisiaj (19.08) z Kanału Gliwickiego na wysokości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o odcinek między śluzami Kłodnica… » więcej 2022-08-19, godz. 14:23 Katedra Opolska opustoszała. Obiekt zamknięty z powodu remontu Katedra Opolska zamknięta dla wiernych i turystów do odwołania. Ruszył remont wewnątrz świątyni. Zakres prac jest spory. To między innymi wymiana posadzki… » więcej 2022-08-19, godz. 13:56 „Bezpieczna autostrada A4” od małopolskiego do opolskiego 336 wykroczeń, z przeważającą ilością tych związanych z ciężką nogą, do tego blisko 50 przypadków niezachowania odpowiedniej odległości między autami… » więcej 2022-08-19, godz. 12:45 "Ten wariant jest nieracjonalny". Radni gminy Łubniany są jednogłośnie przeciwni budowie obwodnicy Zawady na ich t… - Nie zgadzamy się, aby obwodnica Zawady przebiegała przez naszą gminę - mówią jednym głosem radni gminy Łubniany. Podczas wczorajszej (18.08) sesji odrzucili… » więcej 2022-08-19, godz. 11:49 Wypadek na DW 411 Nysa - Głuchołazy W Bodzanowie na trasie Nysa - Głuchołazy doszło do zderzenia busa z cysterną. W związku z tym na drodze wprowadzono ruch wahadłowy - utrudnienia są około… » więcej 2022-08-19, godz. 10:18 Niespokojny wieczór i noc na opolskich drogach. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne W ciągu ostatnich dwunastu godzin na drogach woj. opolskiego w wypadkach zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »