Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-22, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji. Będzie 16-metrowa choinka, koło młyńskie, wystawcy i wspólne kolędowanie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu w Opolu 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu w Opolu 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja prasowa dot. jarmarku bożonarodzeniowego w Opolu
Konferencja prasowa dot. jarmarku bożonarodzeniowego w Opolu
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na rynek w Opolu wróci jarmark bożonarodzeniowy. Od 3 do 24 grudnia na mieszkańców regionu będą czekać wystawcy z rękodziełem i świątecznymi przysmakami. Pojawi się też diabelski młyn czy mikołajkowa karuzela. O klimat świąt zadbają też aktorzy z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, którzy będą wystawiać bajki Andersena.
- Wiele miast zdecydowało się na organizację jarmarków. Odbywają się one na powietrzu, stąd nie chcemy odbierać miastu i jego mieszkańcom świątecznej atmosfery - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Wyjątkową troską objęliśmy tegoroczne wydarzenia, będzie więcej niż do tej pory. Staramy się, żeby kolejny kawałek miasta był objęty doświetleniem oraz żeby te atrakcje zachęcały do uczestnictwa w tej świątecznej atmosferze. Oficjalne otwarcie jarmarku w sobotę 4 grudnia o godzinie 17:00. Będziemy wtedy wspólnie świecić 16-metrową choinkę. Ruszą również inne atrakcje.

- Na jarmarku będzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza. - Prezydent Opola uruchomi również coroczną atrakcję, która wpisała się w nasz jarmark, czyli diabelskie koło, które będzie dostępne za niewielką opłatą. Nowością będzie jedyna w Polsce mikołajkowa karuzela, której sanie z reniferami będą unosić mieszkańców Opola i turystów aż na wysokość 6,5 metra

Oprócz tego po raz pierwszy na rynku w Opolu pojawią się trzy bajkowe domki. - Tam aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora będą opowiadać Najpiękniejsze Baśnie Andersena - dodaje Łukasz Śmierciak.

Po raz siódmy w Opolu 4 grudnia odbędzie się Marsz Mikołajów. - Spotkamy się o godzinie 16:00 przed budynkiem Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Będziemy maszerować z lampionami ku ratuszowi. Po drodze na pl. Wolności czeka nas taneczna niespodzianka. Potem wędrujemy pod ratusz, gdzie odbędą się trzy konkursy mikołajkowe - mówi Łucja Pizarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

Na scenie na opolskim rynku nie zabraknie akcentów muzycznych. Usłyszymy przedstawicieli młodego pokolenia, czyli Sandrę Rugałę, Jessikę Stellmach i Filipa Sterniuka. Na wspólne kolędowanie zaprasza też Młodzieżowy Dom Kultury.

- Zaczniemy w sobotę 11 grudnia o godzinie 16:00 wstępem Talentarium Wokalnego SINGASONG z Młodzieżowego Domu Kultury, po czym zapraszamy do wspólnego kolędowania. To będzie takie pastorałkowo-świąteczne karaoke - mówi Daria Pakosz z Młodzieżowego Domu Kultury.

Koszt świątecznej iluminacji wynosi 130 tysięcy złotych. Dodajmy, Radio Opole jest jednym z patronów medialnych jarmarku bożonarodzeniowego w stolicy regionu.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak
Łucja Pisarska-Łabno
Daria Pakosz

Wiadomości z regionu

2022-01-17, godz. 21:30 Raport dnia. 249 nowych infekcji na Opolszczyźnie. W kraju zmarły 4 zarażone osoby [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 249 na Opolszczyźnie. 4 osoby zmarły w wyniku współistnienia patogenu… » więcej 2022-01-17, godz. 21:09 Czad wciąż niebezpieczny. Tym razem ucierpiała 11-letnia opolanka 11-letnia dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla. » więcej 2022-01-17, godz. 21:00 PWSZ w Nysie zaczyna produkcję energii ze słońca Władze uczelni dążą do energetycznej samowystarczalności. Żeby do tego doprowadzić chcą zbudować farmę fotowoltaiczną za Nysą. » więcej 2022-01-17, godz. 19:15 Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. "Przygotowaliśmy specjalny kalkulato… Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym… » więcej 2022-01-17, godz. 19:00 Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości" Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'… » więcej 2022-01-17, godz. 17:45 Więcej zgonów niż urodzeń w gminie Byczyna. 2021 rok na minusie demograficznym Mniej urodzeń, więcej zgonów i więcej zawartych małżeństw. Tak wyglądał demograficznie ubiegły rok w porównaniu z 2020 w gminie Byczyna. » więcej 2022-01-17, godz. 17:30 Obwodnica miasta przez... środek cmentarza. W Namysłowie z niepokojem patrzą na projekt nowej drogi Planowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa obwodnicy Namysłowa ucieszyła, a jednocześnie zaniepokoiła mieszkańców i włodarzy gminy. Powód?… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Mieli wtargnąć do mieszkania i pobić lokatora. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez… Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, a trzeci jest poszukiwany po tym, jak wtargnęli do mieszkania w Opolu i mieli pobić 44-letniego lokatora… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Instytut nauki i promocji języka polskiego na świecie to nowa inicjatywa posła Kowalskiego. Na wzór Instytutu Goet… Koncepcję utworzenia instytutu nauki i promocji języka polskiego na świecie przedstawił dziś (17.01) w Opolu poseł Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski… » więcej 2022-01-17, godz. 15:40 Wypadek na "krajówce" między Kłodzkiem a Nysą. Jeden z kierowców był "pod wpływem" Na drodze krajowej nr 46 w Kamienicy Nyskiej zderzyły się dwa samochody: osobowe bmw oraz laweta przewożąca busa. Jedna osoba została poszkodowana. Natomiast… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »