Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-11-30, 11:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu od 3 do 24 grudnia

Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu 2021 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu 2021 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu 2021 [fot. Katarzyna Doros]
Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu 2021 [fot. Katarzyna Doros]
Tradycyjnie w grudniu w centrum Opola odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi, zakupić świąteczne przysmaki, a do tego wspólne pokolędować i pobiesiadować w świątecznej atmosferze. Jarmark potrwa od 3 do 24 grudnia na Rynku. Nie zabraknie choinki, Koła Młyńskiego, Mikołajkowej Karuzeli, ogniska, koncertów, a podczas oficjalnego otwarcia przejdzie Marsz Mikołajów.
Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę (4.12) o godz. 17.00. Prezydent Opola uroczyście rozświetli 16-metrową choinkę oraz uruchomi coroczną atrakcję - dzięki współpracy ze spółką Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. kolejny rok z rzędu w Opolu zagości Koło Młyńskie. Nowością będzie jedyna w Polsce Mikołajkowa Karuzela, której sanie z reniferami uniosą chętnych na wysokość aż 6,5 metra!

Podczas otwarcia odbędzie się także 7. Marsz Mikołajów, który wyruszy z ul. Krakowskiej, aby na końcu spotkać się przy scenie w Rynku. Nie zabraknie wspólnego kolędowania w góralskim klimacie.

Na ulicach w centrum Opola, na Rynku oraz Placu Wolności cieszyć oczy mieszkańców i turystów będą wolnostojące, kolorowe instalacje świetlne, Nie zabraknie też ogniska, przy których nikomu nie będzie zimno.

Podczas kolejnych weekendów na scenie będzie rozbrzmiewać muzyka. Usłyszymy głos młodego pokolenia m.in. Sandrę Rugałę - wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę oraz JessikęStellmach - solistkę Studia Piosenki DEBIUT i Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego z MDK w Opolu. Świąteczne piosenki zaśpiewa także Filip Sterniuk - uczestnik ostatniej edycji programu The Voice of Poland. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosi na kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG pod kierunkiem Darii Pakosz oraz na Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w wykonaniu laureatów jubileuszowej, 25. edycji corocznego konkursu wokalnego dla uczniów opolskich szkół podstawowych.

Dla najmłodszych uczestników szykowane jest interaktywne przedstawienie "Zaczarowana Kraina Lodu". Dodatkowo gry i zabawy na świeżym powietrzu przygotuje Fundacja dra Clowna.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Miasto Opole, współorganizatorami: Zakład Komunalny w Opolu oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Partnerem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym.
Plakat Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu


Patronaty - polecamy

2022-09-24, godz. 18:06 "Nie hejtuję - motywuję!" - konkurs Jest niestety wszechobecny i bardzo niebezpieczny. Może przybierać różne formy i nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką. Ma sprawić przykrość… » więcej 2022-09-24, godz. 15:31 Twórczyni ludowa Teresa Sobota z Olszowej tradycję kroszonkarstwa przekazuje swoim uczniom. Finał projektu "Mistrz Tradycji"… Od maja twórczyni ludowa Teresa Sobota z Olszowej uczy sztuki kroszonkarstwa ośmioro uczniów. Każdy z nich ma już wypracowany własny wzór kwietny, a teraz… » więcej 2022-09-24, godz. 13:13 „W Betanii jest życie 2022… - bo każda chwila jest ważna” Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie po raz 10 ruszyło z kampanią społeczną „W Betanii jest życie”. „Każda chwila jest ważna” - to hasło tegorocznej… » więcej 2022-09-23, godz. 20:46 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe zostanie uczczona w Jasienicy Dolnej 14 sierpnia minęła 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w najbliższą niedzielę… » więcej 2022-09-20, godz. 15:23 Gmina Tarnów Opolski zaprasza na dożynki Już w niedzielę (25.09) za plony dziękować będą naturze, a rolnikom za pracę mieszkańcy gminy Tarnów Opolski. Dorocznym zwyczajem uhonorowane też zostaną… » więcej 2022-09-20, godz. 14:49 Cleo gwiazdą Święto Chleba w Strzelcach Opolskich Koncert Cleo, występy Marcina Dańca, Karoliny Treli i zespołu Karpowicz Family, a także koncert dla dzieci Siostry Wajs & Stonoga - to m.in. szykuje się już… » więcej 2022-09-20, godz. 14:06 VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej od piątku do soboty w Nysie Od piątku (23.09) do soboty (24.09) w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nysie (przy ul. Grodkowskiej 54) odbędą się VI Opolskie Targi Ekonomii Społecznej… » więcej 2022-09-20, godz. 13:19 "W drodze ku kulturze" - zobacz, co się będzie działo w gminie Prudnik w ramach przedsięwzięcia Ułatwienie dostępu do kultury społeczności wiejskiej gminy Prudnik - to główny cel projektu realizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury. W programie przedsięwzięcia… » więcej 2022-09-15, godz. 16:55 „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO 2022” - poznaj 10 laureatów konkursu! Wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie opolskim - z uwzględnieniem jego specyficznych uwarunkowań kulturowych i społecznych - było celem konkursu… » więcej 2022-09-15, godz. 14:44 Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w czwartek (22.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »