Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-08, 14:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Utrudnienia przy 1 Maja w Strzelcach Opolskich potrwają przynajmniej do końca roku

ul. 1 Maja [fot. Agnieszka Pospiszyl]
ul. 1 Maja [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Na pewno do końca roku, a być może i do wiosny, kierowcy w Strzelcach Opolskich muszą liczyć się z utrudnieniami przy ul. 1 Maja. Trwa tam drugi etap budowy kanalizacji i wymiany głównej magistrali wodociągowej. Pierwszy był realizowany w ubiegłym roku – od wiaduktu do ul. Szpitalnej, teraz budowa dotyczy odcinka od ul. Szpitalnej do skrzyżowania z ul. 1 Maja.
- Połączyliśmy dwa kontrakty wykonywane przez jednego wykonawcę, żeby końcowy efekt był jak najlepszy i dla nas, i dla mieszkańców – mówi Marian Waloszyński, prezes Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji.

- Zrezygnowaliśmy z asfaltowania tej pierwszej części do końca, ponieważ i tak trzeba by było jeszcze raz kopać, by połączyć ten drugi odcinek. W związku z tym poprosiliśmy wykonawcę, żeby zabezpieczył to warstwą asfaltu. Nie jest to najrówniej zrobione, ale jest to przejezdne. Droga, która jest realizowana, pomiędzy ulicą Powstańców a Szpitalną, jest to bardzo uciążliwa praca dla mieszkańców. Ale też wykonawca ponosi duże ryzyko, bo droga jest wąska. Tam musi być położony jeszcze jeden rurociąg i wszystko musi być przepięte.

Ułożenie wierzchniej warstwy asfaltu jest uzależnione od pogody, więc w najgorszej opcji, przy srogiej zimie, może nastąpić dopiero wiosną.
Marian Waloszyński

Wiadomości z regionu

2022-11-28, godz. 16:30 Polska 2050 krytycznie wobec planów sprzedaży dawnego kościoła w Brzegu. Diecezja odpowiada Działacze Polski 2050 negatywnie oceniają plany Archidiecezji Wrocławskiej, która chce sprzedać były kościół pw. św. Piotra i Pawła w Brzegu. » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Po zatruciu w głuchołaskim ośrodku większość osób opuściła szpitale Poprawił się stan osób hospitalizowanych po masowym zatruciu w ośrodku 'Banderoza' w Głuchołazach. Szpitale w Nysie i Prudniku opuściło 13 z 14 osób… » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Radłów: niepełnosprawne dzieci będą jeździć na zajęcia nowym busem Nowego busa do przewozu niepełnosprawnych dzieci zyskała gmina Radłów. » więcej 2022-11-28, godz. 15:40 Dewastacja plebanii w Branicach. Niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze [FILM] Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano straty parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Branicach po tym, jak w zeszłym tygodniu na plebanię… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 "Niewiarygodny partner" kontra "fałszowanie rzeczywistości". Spór o finanse namysłowskiego szpitala W projekcie przyszłorocznego budżetu Namysłowa nie zapisano wsparcia dla tamtejszego szpitala. Starostwo wzywa gminę do zwiększenia finansowania placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 W Namysłowie nie wystarcza pieniędzy na wywożenie śmieci. Podwyżek nie będzie Opłaty pobierane od mieszkańców gminy Namysłów nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wywozem śmieci. Magistrat jednak nie chce sięgać… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry start'. Można je składać tylko trzema kanałami… » więcej 2022-11-28, godz. 12:30 Spali w pustostanie. Z pożaru uratowali ich policjanci Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uratowali trzech mężczyzn z płonącego budynku. Do tej interwencji doszło w nocy z środy na czwartek (23-24.11). » więcej 2022-11-28, godz. 12:00 Opole: dwa tygodnie bez przejścia pod mostem wzdłuż kanału Młynówka Zamknięte na około dwa tygodnie zostanie dzisiaj (28.11) przejście pod mostem kolejowym wzdłuż kanału Młynówka w Opolu. Chodzi o trasę po stronie dworca… » więcej 2022-11-28, godz. 11:37 "Zając" dotarł. Nowa łódź ratownicza dla strażaków z OSP Mechnica-Kamionka 'Zając' jest już na stanie strażaków z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś . Mowa o nowoczesnej łodzi ratowniczej, na którą zrzutkę zrobiły władze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »