Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-28, 08:20 Autor: Mariusz Chałupnik

Dworzec przejdzie w ręce gminy. Ozimek kupi za złotówkę obiekt od PKP

Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Dworzec PKP w Ozimku [fot. Mariusz Chałupnik]
Jest porozumienie pomiędzy władzami Ozimka a PKP. Gmina ma przejąć od spółki dworzec kolejowy. Negocjacje w tej sprawie trwały kilkanaście miesięcy, a obiekt zostanie przez PKP zbyty na rzecz Ozimka za przysłowiową złotówkę.
- Teraz czekamy już tylko na podpisanie aktu notarialnego. To ma nastąpić za kilka dni - informuje burmistrz Mirosław Wieszołek. - Część budynku zostanie dalej w użytkowaniu PLK. Ta część będzie wynajmowana i z tego tytułu gmina będzie uzyskiwała prawie 30 tysięcy czynszu rocznie. Tę kwotę będziemy przeznaczać na bieżące utrzymanie dworca. Prowadzimy rozmowy z podmiotami gospodarczymi, które mogłyby wykorzystywać część budynku pod działalność. Głównie chodzi o branżę transportową.

Kolejnym krokiem po przejęciu dworca przez gminę ma być jego rewitalizacja. Mirosław Wieszołek argumentuje to tym, że obiekt od dłuższego już czasu popada w ruinę.

- Tak dzieje się od kilkunastu lat - zaznacza burmistrz Ozimka. - Budynek jest z zewnątrz coraz brzydszy. Doszło do jego zdegradowania. Jedynym elementem, który PKP Nieruchomości konserwowała, to powierzchnia dachowa. Teraz chcielibyśmy wykorzystać pieniądze, które udało nam się pozyskać do zmiany elewacji.

To jest kwota 400 tysięcy złotych. Ozimek otrzymał ją z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niewykluczone jednak, że gmina będzie do remontu musiała dołożyć także ze swojego budżetu. To okaże się dopiero po przetargu.
Mirosław Wieszołek
Mirosław Wieszołek

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej 2021-11-30, godz. 11:06 Raport MZ: ponad 19 tysięcy nowy zakażeń w kraju oraz 526 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych przypadkach zakażeń, w tym o 399 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce z powodu COVID-19 zmarło 526… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »