Radio Opole » Wiadomości z regionu
2010-01-26, 09:39 Autor: Radio Opole

Targi Ekonomii Społecznej w Opolu

Wiesława Czyżyk, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom "Bądź Dobroczyńcą"
(fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Przedsiębiorstwa społeczne nie generują zysku, mają się jedynie samofinansować i skutecznie pomagać potrzebującym - powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wiesława Czyżyk, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom "Bądź Dobroczyńcą".


Dziś (26.01) w Opolu odbędą się Targi Ekonomii Społecznej - spotkania, konsultacje, których celem jest m.in. zacieśnienie współpracy między fundacjami i zachęcenie potencjalnych nowych zainteresowanych niesieniem takiej pomocy społecznej.


Dzisiejsze targi to także okazja do zapoznania się z zasadami funkcjonowania stowarzyszeń "non profit", pokazanie w jakich warunkach prawnych i finansowych działają.


Nowe możliwości - zdaniem prezes Fundacji - daje nasze członkostwo w Unii Europejskiej. Mamy wiele możliwych transz pomocy, trzeba tylko złożyć stosowny, dobrze umotywowany wniosek, że taka pomoc jest potrzebna.

Organizacje pożytku publicznego z racji zakresu swojej działalności potrzebują coraz większego wsparcia. Można go udzielić, np. przekazując na ich rzecz 1 procent należnego fiskusowi podatku.


Jacek Rudnik (oprac. WK/JM)

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 09:30 Za tydzień finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wciąż wiele osób czeka na wsparcie Wciąż można pomóc opolskim rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki. Już za tydzień 'Weekend cudów', czyli czas, kiedy dary trafią do potrzebujących. » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Dwa szpitale z powiatu prudnickiego i jeden z namysłowskiego są gotowe do przyjęcia rannych z Ukrainy Szpitale w powiecie namysłowskim i prudnickim są gotowe na przyjęcie rannych obywateli Ukrainy. Tamtejsi starości podkreślają, że placówki są w pełnej… » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Trwają prace przy dwóch nowych pracowniach dla szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Dwie nowe pracownie będą od nowego roku do dyspozycji uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. » więcej 2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Choinka życzeń "zbiera" życzenia od osób potrzebujących. Można pomóc Rozpoczęła się akcja pt. Choinka Życzeń. Na drzewku, które stanęło przy ul. Krakowskiej 19 w Opolu, znajdują się kartki i długopisy, aby osoby potrzebujące… » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny. To ponownie będzie nocna przeprawa [FILM] Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju… » więcej 2022-12-02, godz. 18:15 Namysłowska Nike ponownie wróci na plac Wolności. Czy tym razem zostanie w mieście dłużej, niż jeden dzień? Niebawem na namysłowski plac Wolności powróci figura Nike. Monument zniknął z centrum miasta ponad 2 lata temu. » więcej 2022-12-02, godz. 17:51 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu. Na autostradzie kolizja 5 samochodów Do potrącenia 16-latka doszło w Opolu na ulicy Książąt Opolskich przed godziną 16. Ale to niejedyne niebezpieczne zdarzenie na opolskich drogach. » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 Rozmawiali m.in. o uzależnieniach cyfrowych. "To nie wina dziecka, tylko potarganych rodziców" 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która miała miejsce dziś (2.12) na Uniwersytecie Opolskim. Specjaliści… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "My się tutaj nie zamykamy". Osoby niepełnosprawne pokazały swoje talenty muzyczne Za nami 12. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych. Tym razem na scenie NCPP w Opolu wystąpiło 11 wykonawców, którzy są podopiecznymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »