Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-22, 13:00 Autor: Maja Laksy

Mieszkańcy alarmują o stanie zwierząt w jednym ze sklepów zoologicznych w Opolu. ''Ta sprawa ciągnie się od lat''

Sklep zoologiczny w Opolu [fot.Anna Karczewska]
Sklep zoologiczny w Opolu [fot.Anna Karczewska]
- Zwierzęta żyją tam w niegodnych warunkach - tak sytuację panującą w sklepie zoologicznym przy ul. Sienkiewicza w Opolu opisuje jedna z mieszkanek Opola i prosi o interwencję.
- W sklepie strasznie śmierdzi. Zwierzęta mają zieloną wodę, która wygląda jakby była niewymieniana bardzo długo. Mają znikomą ilość trocin. Kolejną sprawą jest to, że mają powkładane gazety. Po zapytaniu tego Pana, czemu służą te gazety powiedział, że mogą sobie poczytać, jak się nudzą - mówi Anna Karczewska, mieszkanka Opola.

Dorota Jeleniewska, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu przyznaje, że do organizacji od lat docierają informacje o złych warunkach zwierząt w wymienionym sklepie zoologicznym. Ze względów prawnych nie mogą jednak realizować interwencji.

- My jako organizacja nie możemy interweniować w tym sklepie, ponieważ nie mamy takich możliwości prawnych. Możemy jedynie poinformować osoby, które zgłaszają nam, że w sklepie panują złe warunki, żeby poinformowali o tym państwową inspekcję weterynaryjną. To oni są uprawnieni do przeprowadzenia kontroli w sklepie - mówi Dorota Jeleniewska.

Właścicielka sklepu zoologicznego nie chciała komentować sprawy. Zapewniała jednak, że stara się zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki.

Sprawę skierowaliśmy również do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opolu. Weterynarz zapowiedział, że w najbliższym czasie zrealizują kontrolę we wspomnianym sklepie zoologicznym.

Dodajmy, że przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują, aby zgłaszać każdą napotkaną nieprawidłowość, która może być związana z cierpieniem zwierząt.

Do sprawy wrócimy.
Anna Karczewska
Dorota Jeleniewska

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto konkurs "Warto być Polakiem XXI wieku" Jurorzy nie mieli łatwego zadania. W ramach konkursu 'Warto być Polakiem XXI wieku' nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych… » więcej 2021-12-03, godz. 15:10 Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. "Było dużo materiału i trzeba było się go nauczyć szcze… Za nami Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »