Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-23, 14:00 Autor: Maja Laksy

Zniszczony chodnik przy ul. Katowickiej w Opolu. Mieszkańcy pytają, kto to naprawi [INTERWENCJA]

Zniszczony chodnik przy ul. Katowickiej [fot. Maja Laksy]
Zniszczony chodnik przy ul. Katowickiej [fot. Maja Laksy]
Wspólnota mieszkaniowa z ul. Katowickiej 37 w Opolu toczy spór z Miejskim Zarządem Dróg. Od trzech tygodni "przerzucają się" pismami, na temat tego, kto ma naprawić szkody po pracach prowadzonych wzdłuż wymienionej ulicy.
Zarządca wspólnoty Klaudia Mainka-Brzózka wyjaśnia, że w ostatnich tygodniach przy Katowickiej 37 MZD prowadził prace wykopowe. Został dziurawy chodnik, a pod nim uszkodzona rura.

- MZD twierdzi, że naprawić ma to wspólnota, mimo że sama tego nie uszkodziła. Podczas monitoringu WiK stwierdził, że rura deszczówka, która jest własnością wspólnoty mieszkaniowej została z góry uszkodzona podczas prac wykonywanych m.in. na zlecenie MZD.

- Niby mała dziura, ale zaraz się to zawali jeszcze bardziej. Ktoś wpadnie i będzie tragedia - dodaje jeden z mieszkańców.

Rzecznik ratusza oraz MZD Adam Leszczyński zapewnia, że dziura w chodniku po realizowaniu przez drogowców prac została zasypana zgodnie ze sztuką i wszystkie niezbędne zadania, które miasto miało wykonać w tym miejscu zostały zrealizowane. Pytany o uszkodzoną rurę odpowiedział, że nie ma wiedzy na ten temat, będzie to sprawdzane.

Tymczasem w WiK-u - jak słyszymy - tylko czekają na oficjalne zlecenie. Mówi Lucjusz Standera, dyrektor do spraw eksploatacji sieci WiK.

- Jest to przykanalik, który jest własnością wspólnoty mieszkaniowej, która zarządza tymi budynkami. Od trzech tygodni czekamy na zlecenie. My to zrobimy bez najmniejszego problemu, tylko musimy mieć zlecenie. Na obcym majątku nie możemy wykonywać prac - mówi Lucjusz Standera.

Do sprawy będziemy wracać.
Klaudia Mainka-Brzózka, mieszkaniec Opola
Lucjusz Standera

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej 2021-11-30, godz. 11:06 Raport MZ: ponad 19 tysięcy nowy zakażeń w kraju oraz 526 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych przypadkach zakażeń, w tym o 399 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce z powodu COVID-19 zmarło 526… » więcej 2021-11-30, godz. 09:13 Sesja sejmiku województwa: Będą podwyżki dla radnych i marszałka! - To będzie znaczący wzrost - tak o planowanych podwyżkach dla radnych sejmiku wojewódzkiego i marszałka regionu mówił w Porannej Loży Radiowej Zbigniew… » więcej 2021-11-30, godz. 08:00 Od 1 grudnia państwowe odcinki A2 i A4 bez bramek. System e-TOLL będzie obowiązkowy, ale bilet kupimy też na stacjach… Od 1 grudnia zmienią się zasady opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków i A4 na trasie Wrocław-Sośnica. O północy z wtorku na środę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »