Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-19, 19:49 Autor: Katarzyna Doros

Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Opole podziękowało partnerom

Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Katarzyna Doros]
Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Katarzyna Doros]
Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Hanna Horiuszyna]
Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Hanna Horiuszyna]
Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Katarzyna Doros]
Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Miasto podziękowało partnerom [fot. Katarzyna Doros]
Program "Opolska Rodzina" funkcjonuje od stycznia 2019, a obecnie zrzesza 140 partnerów, którzy udzielają zniżek dla rodzin i seniorów. To przedsiębiorcy oferujący m.in. usługi kosmetyczne, apteki, obiekty sportowe czy miejskie instytucje kultury. Podczas gali w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora podziękowano wszystkim partnerom zaangażowanym w realizację programu.
- Na ten moment mamy 140 partnerów programu "Opolska Rodzina". Wydaliśmy ponad 170 tysięcy kart "Opolskiej Rodziny" i ponad 6 tysięcy kart "Opolski Senior". Program się rozrasta, a spora część mieszkańców naszego miasta korzysta z tych ulg i zniżek, i w ich imieniu także dziękujemy naszym przedsiębiorcom - mówi Dorota Rutkowska, naczelnik wydziału polityki społecznej Urzędu Miasta Opola.

Jednym z partnerów, który do programu "Opolska Rodzina" przystąpił wiosną tego roku jest biuro podróży VeroTravel. - Staramy się oferować seniorom i rodzinom specjalne zniżki i oferty skierowane specjalnie dla tych grup. Staramy się też współuczestniczyć w wydarzeniach, które odbywają się w centrum seniora. Zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie - mówi Elżbieta Wesołowska, kierownik biura.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku gala nie mogła się odbyć z powodu pandemii i trudnej sytuacji epidemicznej w kraju.
Dorota Rutkowska
Elżbieta Wesołowska

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 16:30 "Prokurator" wyłudził 30 tys. od seniorki. Policja: nigdy nie prosimy o przekazanie pieniędzy Po raz kolejny oszuści wykorzystali starszą osobę. 71-latka z Kędzierzyna-Koźla straciła 30 tys. zł. Myślała, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »