Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-14, 13:55 Autor: Witold Wośtak

Czego uczniowie życzą swoim nauczycielom, a czego sami sobie pedagodzy? Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień nauczyciela, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.pixabay.com]
Dzień nauczyciela, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.pixabay.com]
Dzień nauczyciela, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.pixabay.com]
Dzień nauczyciela, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.pixabay.com]
Uroczyste akademie, kwiaty, bombonierki, gry i zabawy, a przede wszystkim podziękowania dla nauczycieli oraz wychowawców. Tak co roku wygląda Dzień Edukacji Narodowej w szkołach województwa opolskiego i całej Polski.
Zapytaliśmy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, czego dziś (14.10) życzą swoim pedagogom.

- W takim dniu jak dzisiaj życzymy nauczycielom wszystkiego najlepszego, żeby mieli jak najwięcej wspaniałych uczniów i aby dobrze im się pracowało.

- Życzę nauczycielom dużo zdrowia i wiele prezentów.

- Życzę nauczycielom wielu zdolnych uczniów, prezentów i żeby nigdy nie denerwowali się.

Nauczycielki Maryla Szajor i Ewa Wąsowska mówią, czego życzyłyby sobie same. Zapytaliśmy też o plusy i minusy pracy w tym zawodzie.

- Życzyłabym sobie wytrwałości, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów i satysfakcji z wykonywanego zawodu. Wśród plusów na pewno jest kontakt z dziećmi oraz fakt, że każdy dzień wygląda inaczej - przynosi coś nowego. Co do minusów, ta praca jest wymagająca i męcząca.

- Nauczycielom życzymy zdolnych i chętnych do pracy uczniów. Aby kształcona przez pedagogów młodzież, bez problemu odnalazła w przyszłości swoją drogę zawodową. Plusem na pewno jest stały kontakt z dziećmi oraz młodzieżą - przebywanie w ich towarzystwie. Poza tym uczone przez nas dzieci często kreują naszą rzeczywistość. Dzięki temu my - nauczyciele - również rozwijamy się. Zdecydowanym minusem są zmieniające się warunki pracy.

Dodajmy, Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty również złożył życzenia wszystkim nauczycielom z naszego województwa.
Uczniowie
Maryla Szajor i Ewa Wąsowska

Wiadomości z regionu

2021-10-23, godz. 07:15 Palimy w piecach czym popadnie. Rusza sezon grzewczy, straż miejską w Opolu czeka masa pracy Meble, gazety, folie, butelki, czy też buty. Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży… » więcej 2021-10-22, godz. 22:15 Sobotni zlot samochodów i motocykli w Wołczynie to kolejna okazja wsparcia chorego Antosia Dziaczuka Zlot samochodów i motocykli wszystkich marek zaplanowano w sobotę (23.10) w Wołczynie. » więcej 2021-10-22, godz. 21:30 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-22, godz. 21:15 Raport dnia: ponad 5700 nowych zakażeń w kraju i 84 w regionie [INFOGRAFIKA] 84 zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5706 nowych infekcjach… » więcej 2021-10-22, godz. 19:30 Więcej autobusów wyruszy w trasę. MZK Opole zwiększa liczbę kursów na cmentarz Dodatkowe autobusy na cmentarz już w ten weekend (23-24.10). MZK Opole na tydzień przed Wszystkich Świętych zapowiada więcej połączeń z największą nekropolią… » więcej 2021-10-22, godz. 19:00 Kilka sobót z bezpłatnym sprawdzeniem ustawienia świateł samochodowych. Pierwsza okazja już jutro 35 stacji diagnostycznych z całego województwa opolskiego włączyło się w ogólnopolską kampanię 'Twoje światła - nasze bezpieczeństwo'. Pierwszą odsłonę… » więcej 2021-10-22, godz. 18:51 "Chcemy przypomnieć, że dalej pamiętamy o prawach kobiet". Protest w Opolu rok po wydaniu orzeczenia TK ws. aborcji Rok po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu kilkunastu przedstawicieli Lewicy, Nowej Lewicy, Federacji… » więcej 2021-10-22, godz. 18:15 Jeśli nie będzie anomalii pogodowych, to do końca roku centrum przesiadkowe Opole Wschodnie ma być gotowe. A co z wodami… Jeśli pogoda pozwoli, to do końca roku zakończy się przebudowa skrzyżowanie ulic Oleskiej z Batalionów w Chłopskich. Tak przewiduje nadzorujący budowę… » więcej 2021-10-22, godz. 16:01 Kolejni zasłużeni mieszkańcy regionu otrzymali medale i odznaczenia państwowe Kolejni zasłużeni mieszkańcy Opolszczyzny otrzymali odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości… » więcej 2021-10-22, godz. 15:41 Opole: remont Mostu Piastowskiego przyczynia się do korków. Mieszkańcy pytają, dlaczego prace jeszcze się nie zak… Nadal trwa wymiana nawierzchni na ciągach pieszo - rowerowych na Moście Piastowskim w Opolu. Przypomnijmy, że w związku z trwającym remontem piesi i rowerzyści… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »