Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-13, 17:10 Autor: Piotr Wójtowicz

Problemy komunikacyjne mieszkańców powiatu opolskiego. Autobusy omijają Sosnówkę na DK46

Autobusy PKS omijają Sosnówkę. [fot.P.Wójtowicz]
Autobusy PKS omijają Sosnówkę. [fot.P.Wójtowicz]
Autobusy opolskiego PKS-u nie zatrzymują się w Sosnówce koło Niemodlina. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z komunikacji muszą pieszo, wzdłuż bardzo ruchliwej DK 46 dotrzeć do przystanku w sąsiednim Michałówku. Problem pojawił się po rozpoczęciu budowy obwodnicy Niemodlina i zamknięciu przejazdu w kierunku Wawelna. Prezes Opolskie PKS S.A. Przemysław Nijakowski tłumaczy, że autokary jego firmy nie wjeżdżają do Sosnówki, ponieważ nie zapewniono tam miejsca do zawracania.
- My nie możemy sobie pozwolić na to, aby autobus wjechał w ślepą ulicę bez możliwości bezpiecznego zawrócenia - uzasadnia prezes PKS w Opolu.

W trakcie naszej interwencji dowiedzieliśmy się, że władze Niemodlina zbierają teraz informacje, ilu mieszkańców korzysta z komunikacji autobusowej, i ile zapłacą za dodatkową usługę. - Powiem, że według naszej wiedzy, są to dwie osoby na wszystkich kursach - mówi burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz. - Zgodzę się z argumentem, że droga na przystanek do Michałówka jest niebezpieczna, nie mniej w tej sytuacji pozostaje im pas awaryjny, ponadto myślę, że te osoby dowożone są samochodem na ten przystanek.

Niemodlin o problemie rozmawia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, która przy styku budowanego przejazdu i starej drogi krajowej nr 46, ma utworzyć zatokę do zawracania. Jednak, by docierały tam autobusy, konieczne będą kolejne negocjacje finansowe z opolskim PKS-em.

Przypomnijmy, że w momencie budowy przejazdu nad obwodnicą Niemodlina, zamknięto wjazd na DK 46 i DW 435, a samochody jadące trasą Opole - Nysa omijają Sosnówkę. Sytuacja może się zmienić z końcem listopada, kiedy zaplanowano zakończenie budowy obwodnicy.
Połączenia do Sosnówki

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »