Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-21, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Dwa przystanki autobusowe po dwóch stronach ulicy i zdezorientowani podróżni w Namysłowie [INTERWENCJA]

Przystanki przy ul. Bohaterów Warszawy w Namysłowie [fot. słuchacz]
Przystanki przy ul. Bohaterów Warszawy w Namysłowie [fot. słuchacz]
W związku z remontem drogi wojewódzkiej 454 zmieniły się miejsca postoju autobusów PKS-u przy ul. Bohaterów Warszawy w Namysłowie. Jak informuje jeden z pasażerów pojawił się problemem z odpowiednim oznakowaniem starego i nowego przystanku. Podróżni finalnie nie wiedzą, gdzie mają czekać na swój autobus, bo nie ma reguły przy którym przystanku zatrzyma się kierowca.
- Są dwa przystanki w Namysłowie przy ul. Bohaterów Warszawy. Jeden jest z jednej strony ulicy, a drugi trochę dalej z drugiej strony ulicy. Zawsze autobus jeździł z tego przystanku Bohaterów Warszawy oznaczonego jako 1, a w tej chwili odjeżdża z przystanku Bohaterów Warszawy oznaczonego jako 2. I nie ma żadnej informacji dla klienta, że zmienił się przystanek odjazdu autobusu. Raz jadą z jednego, raz jadą z drugiego i klient o tym nie wie i nie wie czy ma czekać na jednym przystanku albo na drugim - mówi mężczyzna, który około 13.20 chciał jechać do Opola. Na prawidłowy przystanek pasażerów skierował kierowca innego autobusu.

Jolanta Kubla, kierownik działu przewozów w opolskim PKS zwraca uwagę, że informacja o chwilowym wyłączeniu przystanku przy ul. Bohaterów Warszawy nr 1 była zamieszczona, ale widocznie ktoś musiał ją zerwać.

- Do tej pory musieliśmy korzystać z objazdu, a od piątku 18 czerwca możemy jeździć przez plac budowy - mówi. - Ze względu na remont drogi wojewódzkiej 454 wjeżdżamy teraz do Namysłowa od strony ul. Fabrycznej, 1 Maja, czyli tak jakby odwrotność przystanków w Namysłowie. I właśnie ten jeden przystanek na Bohaterów Warszawy (1) musimy ominąć. Będzie to trwało do czwartku (24.06), czyli jeszcze trzy dni ten przystanek będzie wyłączony. A informację taką dla pasażerów ponownie przykleimy na przystanku.

- Od 25 czerwca do 28 czerwca włącznie wracamy znowu na objazd przez miejscowości Miodary, Żabę, Smarchowice, gdzie będzie już nakładana końcowa warstwa asfaltu. To oznacza, że do użytku wróci przystanek Bohaterów Warszawy 1 - dodaje.

Od 2 lipca, kiedy zakończy się remont na dw 454 autobusy mają wrócić już do starego rozkładu jazdy.
pasażer
Jolanta Kubla

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 11:09 Policjanci z Grodkowa poszukują Tomasza Marcinka. Za mężczyzną wystawiono list gończy Na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie policja w Grodkowie poszukuje Tomasza Marcinka. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o… » więcej 2021-07-27, godz. 11:00 Groził, że odbierze sobie życie. Został odnaleziony przez policjantów Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka z powiatu oleskiego. W akcję, która trwała blisko 10 godzin, zaangażowanych było ponad 60 policjantów i straża… » więcej 2021-07-27, godz. 10:48 MZ: Ponad 100 nowych zakażeń w kraju, 5 w naszym regionie [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 106 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie potwierdzono 5 nowych zachorowanie na COVID-19. » więcej 2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »