Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-13, 17:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Początek końca utrudnień związanych z wymianą wodociągu w Strzelcach Opolskich

Wykopy po pracach wodociągowych będą naprawiane [fot. A. Pospiszyl]
Wykopy po pracach wodociągowych będą naprawiane [fot. A. Pospiszyl]
Rozpoczyna się układanie nawierzchni na ulicach w centrum Strzelec Opolskich, pod którymi prowadzona była wymiana sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. To największa inwestycja Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji w ostatnich latach. Część wykopów, zwłaszcza pod droga krajową nr 94, było prowadzone metodą przewiertów, ale niektóre z dróg – np. ul. Mickiewicza – były przekopywane i od paru miesięcy przejazd nimi był utrudniony.
- Roboty budowlane prowadzone były na szerokim froncie – mówi Marian Waloszyński, prezes Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji. - To jest nie tylko na ul. Mickiewicza, przy siedzibie spółki, ale głównie na ul. Opolskiej, Krakowskiej, 1 Maja, Dworcowej, Jankowskiego i Moniuszki. Część tych robót mamy już odebranych, m.in. ul. Mickiewicza. Czekamy, już po odbiorach, na decyzję zarządcy drogi, żeby można było odtworzyć nawierzchnię. W najbliższym czasie to zostanie zrealizowane.

Nawierzchnia jest już układana na ulicy Mickiewicza, w najbliższych dniach prace będą prowadzone bliżej centrum. Na razie asfalt nie pojawi się na ulicy 1 Maja – tam trwa wymiana kolejnego odcinka sieci i dopiero jak całość będzie gotowa, ulica zostanie pokryta nową nawierzchnią.
Marian Waloszyński

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »