Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-10, 09:55 Autor: Katarzyna Doros

Radio Opole: reportaż o szpitalu covidowym w Kędzierzynie-Koźlu autorstwa Agnieszki Pospiszyl wyróżniony na Festiwalu Wrażliwym

Agnieszka Pospiszyl i Adam Liszka w projekcie "My z covidem" [fot. Jarosław Kozłowski]
Agnieszka Pospiszyl i Adam Liszka w projekcie "My z covidem" [fot. Jarosław Kozłowski]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Projekt "My z covidowego" autorstwa naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Pospiszyl i fotografa Adama Liszki wyróżniony w kategorii "reportaż radiowy" podczas tegorocznej edycji "Festiwalu Wrażliwy". Nagrodę przyznano za ukazanie zupełnie nowego i nieznanego dotąd oblicza walki z pandemią z perspektywy medyków i personelu szpitala covidowego w Kędzierzynie-Koźlu.
- Od początku wiedziałam, że chcę zrobić reportaż. To taka forma, gdzie mogę opowiedzieć więcej i dać szerzej głos moim bohaterom - mówi Agnieszka Pospiszyl. - Zamknięcie tego szpitala dla osób z zewnątrz i przerobienie na placówkę covidową odbiło się na wszystkich jego pracownikach. Tak samo na pracownikach działu technicznego, pracownikach zaopatrzenia, na osobach sprzątających. Zależało nam na tym, żeby pokazać pracę ich wszystkich, bo każdy działał na rzecz tego pacjenta ostatecznie. W tych ludziach była, wydaje mi się, duża potrzeba opowiedzenia tego, co się tam działo.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu 16 marca 2020 został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów chorujących na COVID 19.

Efektem współpracy Agnieszki Pospiszyl i Adama Liszki jest strona internetowa myzcovidowego.pl gdzie można zobaczyć fotografie medyków i utrwalone rozmowy.

Z kolei do końca października w budynkach MOK-u w Domu Kultury Chemik i Domu Kultury Koźle można oglądać wystawę plenerową "My z covidowego", a za pomocą smartfonów i kodów QR odsłuchać nagrań pracowników szpitala.
Agnieszka Pospiszyl

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »