Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-09, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Na UO maseczki obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych. 100% studentów wydziału lekarskiego jest zaszczepionych

Maseczki [fot. Pixabay]
Maseczki [fot. Pixabay]
Uniwersytet Opolski [fot. M.Matuszkiewicz]
Uniwersytet Opolski [fot. M.Matuszkiewicz]
Rektor Uniwersytetu Opolskiego wprowadził obowiązek zakrywania ust i nosa dla wszystkich osób przebywających w budynkach i pomieszczeniach zamkniętych uczelni. Z tego obowiązku zwolnione będą jednak osoby, które posiadają zaświadczenie, że są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 lub zaświadczenie lekarskie o przebyciu zakażenia w ostatnich 6 miesiącach. Dodatkowo maseczek nie będą musiały nosić osoby, która mają negatywny wynik testu sprzed najwyżej siedmiu dni lub posiadają zaświadczenie lekarskie o braku możliwości przyjęcia szczepienia.
- Mimo wszystko zachęcamy jednak studentów do odpowiedzialnej postawy, jeśli chodzi o odbywanie zajęć dydaktycznych lub przebywanie w akademikach - mówi Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego. - Wiadomo, że przed salami dydaktycznymi zmniejszamy ten dystans społeczny siadając obok siebie i stojąc obok, więc pamiętajmy o tym, aby zakładać maseczki i dezynfekować dłonie wchodząc do budynków dydaktycznych oraz by wietrzyć sale i pozwolić, żeby one były skutecznie wietrzone.

- Jako Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego będziemy cały czas apelować, żeby nasi studenci się szczepili i brali odpowiedzialność za siebie i innych - mówi Żaneta Niemczyk, przewodnicząca samorządu UO. - Jeśli chodzi o wydział lekarski to mamy 100% zaszczepionych studentów, prawie 100% mamy też wśród studentów wydziału nauk o zdrowiu. Wiem, że poza tym powyżej 50% studentów naszej uczelni jest zaszczepionych, więc to jest nawet przyjemna liczba. Ale liczymy, że będzie tych osób coraz więcej.

Przypomnijmy, że po 1,5-rocznej przewie spowodowanej pandemią blisko 9800 studentów UO wróciło do nauki stacjonarnej.
Maciej Kochański
Żaneta Niemczyk

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »