Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-27, 18:30 Autor: Katarzyna Doros

W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potrzebujących?

Wizualizacja [fot. mat. USK]
Wizualizacja [fot. mat. USK]
Wizualizacja [fot. mat. USK]
Wizualizacja [fot. mat. USK]
Konferencja prasowa w opolskim ratuszu ws. nowej przychodni na osiedlu Malinka [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja prasowa w opolskim ratuszu ws. nowej przychodni na osiedlu Malinka [fot. Katarzyna Doros]
Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim mieszkańcom osiedla Malinka. Zajmie pomieszczenia na parterze budynku "D" USK.
- Na osiedlu Malinka przybywa nowych bloków, rodzin i osób, które chcą się zarejestrować do lekarza i chcą skorzystać z bliskiej opieki lekarskiej, natomiast takiej możliwości dotąd nie było. Stąd wspólnie z władzami szpitala i uniwersytetu rozpoczęliśmy starania, aby na terenie szpitala utworzyć taki punkt - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie z punktu widzenia funkcji leczniczej i klinicznej, jaką pełni szpital - podkreśla prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego. - To ważne także w perspektywie doświadczeń, jakie musza zdobywać nasi studenci w szpitalu. To jest pełny przepływ od POZ do oddziałów klinicznych, gdzie świadczone będą usługi te bardzo specjalistyczne, na bardzo wysokim, akademickim poziomie. Przede wszystkim skraca się ścieżka dostępu pacjenta do łózka szpitalnego.

- Rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze i budowlane. W ramach wspólnego projektu z miastem wyremontowanych zostanie około 1300 metrów kwadratowych pomieszczeń - dodaje Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Nasze skrzydło budynku "D", gdzie znajdują się wszystkie poradnie specjalistyczne, będzie w najbliższym czasie mocno przebudowywane. W pierwszej kolejności będą wykonywane prace, po to, aby jak najszybciej został uruchomiony POZ. Żebyśmy mogli przyjmować pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, ale również w tym samym miejscu będą wykonywane prace w wejściu głównym. Całe wejście główne do naszego szpitala zostanie przebudowane, zostaną utworzone nowe rejestracje z nowym podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

Jak podkreśla dyrektor szpitala uruchomienie przychodni POZ poprzez współpracę ze szpitalem daje możliwość płynnego przepływu kadry między placówkami. - Na początku będzie rotacja personelu, ale docelowo chcemy zbudować stały zespół - dodaje Dariusz Madera.

Nowa przychodnia POZ w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu ma być gotowa do końca kwietnia przyszłego roku. Wartość inwestycji, uwzględniająca remont wejścia i rejestracji wyniesie około 5,4 miliona złotych. Na ten cel szpital pozyskał grant z Ministerstwa Zdrowia w sumie 2 milionów złotych w ramach programu "Dostępność Plus". 1,6 miliona złotych pochodzi z budżetu Opola a pozostała kwota z programu „Opolskie wspiera szpitale w walce z Covid”, realizowanego przez urząd marszałkowski.
Arkadiusz Wiśniewski
prof. Marek Masnyk
Dariusz Madera

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 23:00 Łambinowice: ponad 7,5 mln złotych z Polskiego Ładu. Powstaną między innymi nowe drogi 7 600 000 zł - tyle otrzyma gmina Łambinowice w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W dzisiejszej (26.10) sesji rady gminy uczestniczyła Violetta Porowska… » więcej 2021-10-26, godz. 22:00 Raport dnia: 81 nowych zakażeń w regionie. W kraju potwierdzono 6265 infekcji - to najwięcej w czwartej fali [INFOG… 81 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 2 mieszkańców potwierdzono dziś (26.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-26, godz. 20:30 Ponad 42 tysiące kilometrów i 21 tysięcy złotych dla chorych dzieci. Firma Lesaffre zaktywizowała pracowników po… Spacerując, biegając lub jadąc na rowerze. Ponad 42 tysiące kilometrów pokonali przez pół roku pracownicy wołczyńskiej firmy Lesaffre Polska w ramach… » więcej 2021-10-26, godz. 20:00 Kierowcy coraz częściej zapominają lub świadomie rezygnują z przewożenia dzieci w foteliku. Apel policji Opolska policja apeluje do kierowców o przewożenie dzieci w fotelikach. Tego roku podczas kontroli odnotowano już prawie 200 przypadków braku fotelika lub… » więcej 2021-10-26, godz. 19:15 Wypadek, pożar samochodu i wyciek chemikaliów. Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanej obwodnicy Niemodlina. "Tego… Po zderzeniu trzech samochodów kilka osób zostało ciężko rannych, a z jednego z pojazdów wyciekły przewożone chemikalia. To na szczęście scenariusz ćwiczeń… » więcej 2021-10-26, godz. 18:57 Samochód osobowy wypadł z drogi w Nakle i uderzył w dom Do groźnego zdarzenia doszło po południu w miejscowości Nakło w gminie Tarnów Opolski. Po godzinie 17:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o… » więcej 2021-10-26, godz. 18:00 Opolski poseł Kamil Bortniczuk ministrem sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ministrem sportu i turystyki. Opolski poseł Partii Republikańskiej Adama Bielana otrzymał powołanie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy… » więcej 2021-10-26, godz. 18:00 Rośnie liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalu tymczasowym i na oddziale zakaźnym w Opolu. "Większość z nich nie szczepiła… Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (26.10) 6265 zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku czwartej fali. W regionie przybyło 81 nowych infekcji… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Część uczniów w 39 opolskich szkołach uczy się zdalnie. "Sytuacja ta nie komplikuje płynności pracy szkół" W 39 szkołach na Opolszczyźnie nauka jest prowadzona w trybie hybrydowym. To oznacza, że po wykryciu pojedynczych przypadków zakażenia koronawirusem część… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Strzelce Opolskie: jeszcze w tym roku zabytkowa brama do parku odzyska dawny blask Rozpoczął się remont zabytkowej bramy wjazdowej do parku miejskiego w Strzelcach Opolskich. To jeden z niewielu oryginalnych elementów dawnych włości rodziny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »