Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-26, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji

Pielgrzymka jubilatów małżeńskich [fot. archiwum prywatne]
Pielgrzymka jubilatów małżeńskich [fot. archiwum prywatne]
Pielgrzymka jubilatów małżeńskich [fot. archiwum prywatne]
Pielgrzymka jubilatów małżeńskich [fot. archiwum prywatne]
Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach dziękczynnych spotykają się już od 21 lat. Pierwsza pielgrzymka jubilatów małżeńskich w diecezji opolskiej odbyła się w 2000 roku.
Pielgrzymów powitał opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa, który przewodniczył również wspólnej modlitwie.

- Jeżeli uznamy, że rodzina jest tą pierwszą, najważniejszą komórką społeczną, to właśnie za takie rodziny i małżeństwa dzisiaj dziękujemy. Wiele małżeństw dzisiaj się rozpada, różnie też się mówi o nich i o rodzinie, ale są tacy, którzy wytrwali razem ponad 50 lat. Były pewnie u nich różne doświadczenia, ale mają za co dziękować. Gromadzimy się razem z nimi i zanosimy dziękczynne Te Deum laudamus.

Jedynym z małżeństw, które dzisiaj (26.09) odwiedziło seminarium są Czesława i Władysław z Nysy. Jak podkreślają receptura udanego związku leży w tym, aby każdego dnia kochać się coraz bardziej.

- Przyjechaliśmy dzisiaj z dziękczynieniem, za każdy dzień, miesiąc, rok razem. Tych lat nazbierało się bardzo dużo, ale nadal się kochamy. Ja męża kocham za to, że on mnie nadal kocha, że jest dobry, rozumie mnie, mimo wielu wydarzeń w naszym życiu jest nadal ze mną i mnie wspiera. - Kocham żonę przede wszystkim za to, że jest, że ciągle mnie wspiera i pomaga mi.

Podczas nabożeństwa wierni mogli również odnowić swoje przysięgi małżeńskie i skorzystać z indywidualnego błogosławieństwa księdza biskupa.
biskup pomocniczy Paweł Stobrawa
Czesława i Władysław

Wiadomości z regionu

2021-10-20, godz. 10:08 Opole: kolejne zakażenie COVID-19 w szkole Jest potwierdzony kolejny przypadek COVID-19 w opolskiej szkole. » więcej 2021-10-20, godz. 10:00 "Zamiast merytoryki atak na Polskę". Sławomir Kłosowski komentuje wtorkowe wystąpienia w Parlamencie Europejskim - To, co się wczoraj (19.10) wydarzyło w Parlamencie Europejskim przekroczyło moje wyobrażenia - tak debatę w Strasburgu skomentował w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-10-20, godz. 08:15 Zbiórka krwi dla ofiar wypadków. Krwiobus zaparkuje przed komendą policji w Opolu Opolska policja zachęca do udziału w zbiórce krwi dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych. Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek (21.10)… » więcej 2021-10-20, godz. 08:00 Nadal nie wiadomo, kiedy "poprawiona" Nike wróci do Namysłowa. Wykonawca unika kontaktu z urzędnikami Wciąż nie wiadomo, kiedy pomnik Nike wróci na Plac Wolności w Namysłowie. Magistrat nie może porozumieć się w tej sprawie z wykonawcą rzeźby. » więcej 2021-10-19, godz. 21:00 Policja: jesienią na drogach zwolnijmy i zachowajmy większe odstępy między pojazdami Policja apeluje do opolskich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmiennymi, jesiennymi warunkami na drogach. Niedostosowanie prędkości… » więcej 2021-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 51 zakażeń. Zmarło 5 chorych. W kraju mamy ponad 3900 nowych infekcji [… 51 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 5 chorych potwierdzono dziś (19.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-19, godz. 19:49 Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Opole podziękowało partnerom Program 'Opolska Rodzina' funkcjonuje od stycznia 2019, a obecnie zrzesza 140 partnerów, którzy udzielają zniżek dla rodzin i seniorów. To przedsiębiorcy… » więcej 2021-10-19, godz. 19:32 Opolscy uczniowie mierzyli się z tematem zdalnego nauczania w konkursie. Nagrodzono najlepszych Blisko 1000 uczniów szkół podstawowych w regionie wzięło udział w konkursach, plastycznym i literackim, poświęconych zdalnemu nauczaniu. To część projektu… » więcej 2021-10-19, godz. 18:51 Są wyniki konkursu na szkolenia zgłoszone przez organizacje pozarządowe. Unijne dotacje w ramach EBO [LISTA] 10 opolskich organizacji pozarządowych zdobyło unijne dofinansowanie na organizację szkoleń. Urząd marszałkowski ogłosił wyniki pierwszego konkursu w ramach… » więcej 2021-10-19, godz. 18:30 USK w Opolu dołączył do ogólnopolskiej kampanii leczenia otyłości. Tu wykonywane są zabiegi bariatryczne Chirurgiczne leczenie otyłości ale także profilaktyka oraz uświadamianie skali problemu - między innymi takie są założenia ogólnopolskiej kampanii 'W… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »