Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-25, 19:12 Autor: Witold Wośtak

Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa w Opolu

Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wyprzedaż garażowa "Ogarniemy to" jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu.
Chodzi o ideę zero waste i eko, czyli w skrócie niewyrzucanie do śmietnika niepotrzebnych rzeczy w dobrym stanie. Wobec tego na wyprzedaży można było dzisiaj (25.09) kupić między innymi odzież, obuwie, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego, a nawet jednoślady.

Aneta Kolasińska-Demidowicz, jedna z organizatorek, ma nadzieję, że to przedsięwzięcie będzie cykliczne w Opolu.

- To jest kameralna impreza, można powiedzieć, że wyprzedaż sąsiedzka albo garażówka sąsiedzka. Widać zainteresowanie, bo przez cały czas ktoś przyjeżdża i ogląda różne przedmioty. Najważniejsze jest to, by sprzedawcy nie zabrali wszystkiego z powrotem do domu. Taki jest wspólny cel wszystkich uczestników.

Uczestnicy mają różną motywację do wyprzedaży wielu przedmiotów.

- To są skutery i rowery, które dostałem od rodziny z Niemiec, bo jeżdżę tam często w odwiedziny. Akurat nieszczęście stało się, bo dziadek zmarł. Musiałem posprzątać garaż, wyremontować go i przywiozłem wiele staroci.

- Pozbywam się rzeczy można powiedzieć za pół darmo, bo zmieniam mieszkanie. Każdy, kto przyjdzie, może dostać coś ciekawego za przysłowiowe 50 groszy. Byle tylko nie wyrzucać tego, bo najważniejsze, żebyśmy nie zaśmiecali planety.

Dodajmy, przy okazji można było wesprzeć finansowo Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
Aneta Kolasińska-Demidowicz
Uczestnicy wyprzedaży

Wiadomości z regionu

2021-10-20, godz. 10:00 "Zamiast merytoryki atak na Polskę". Sławomir Kłosowski komentuje wtorkowe wystąpienia w Parlamencie Europejskim - To, co się wczoraj (19.10) wydarzyło w Parlamencie Europejskim przekroczyło moje wyobrażenia - tak debatę w Strasburgu skomentował w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-10-20, godz. 08:15 Zbiórka krwi dla ofiar wypadków. Krwiobus zaparkuje przed komendą policji w Opolu Opolska policja zachęca do udziału w zbiórce krwi dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych. Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek (21.10)… » więcej 2021-10-20, godz. 08:00 Nadal nie wiadomo, kiedy "poprawiona" Nike wróci do Namysłowa. Wykonawca unika kontaktu z urzędnikami Wciąż nie wiadomo, kiedy pomnik Nike wróci na Plac Wolności w Namysłowie. Magistrat nie może porozumieć się w tej sprawie z wykonawcą rzeźby. » więcej 2021-10-19, godz. 21:00 Policja: jesienią na drogach zwolnijmy i zachowajmy większe odstępy między pojazdami Policja apeluje do opolskich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmiennymi, jesiennymi warunkami na drogach. Niedostosowanie prędkości… » więcej 2021-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 51 zakażeń. Zmarło 5 chorych. W kraju mamy ponad 3900 nowych infekcji [… 51 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 5 chorych potwierdzono dziś (19.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-19, godz. 19:49 Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Opole podziękowało partnerom Program 'Opolska Rodzina' funkcjonuje od stycznia 2019, a obecnie zrzesza 140 partnerów, którzy udzielają zniżek dla rodzin i seniorów. To przedsiębiorcy… » więcej 2021-10-19, godz. 19:32 Opolscy uczniowie mierzyli się z tematem zdalnego nauczania w konkursie. Nagrodzono najlepszych Blisko 1000 uczniów szkół podstawowych w regionie wzięło udział w konkursach, plastycznym i literackim, poświęconych zdalnemu nauczaniu. To część projektu… » więcej 2021-10-19, godz. 18:51 Są wyniki konkursu na szkolenia zgłoszone przez organizacje pozarządowe. Unijne dotacje w ramach EBO [LISTA] 10 opolskich organizacji pozarządowych zdobyło unijne dofinansowanie na organizację szkoleń. Urząd marszałkowski ogłosił wyniki pierwszego konkursu w ramach… » więcej 2021-10-19, godz. 18:30 USK w Opolu dołączył do ogólnopolskiej kampanii leczenia otyłości. Tu wykonywane są zabiegi bariatryczne Chirurgiczne leczenie otyłości ale także profilaktyka oraz uświadamianie skali problemu - między innymi takie są założenia ogólnopolskiej kampanii 'W… » więcej 2021-10-19, godz. 17:30 Praszkowski magistrat oczekuje na pomysły w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty do 50 tysięcy złotych Wystartował budżet obywatelski gminy Praszka na 2022 rok. Wczoraj (18.10) ruszył nabór wniosków, który potrwa przez dwa tygodnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »