Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-24, 18:00 Autor: Maja Laksy

Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza odpowiada

Stadion OKS Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
Stadion OKS Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
Przedstawiciele Partii Razem [fot. Maja Laksy]
Przedstawiciele Partii Razem [fot. Maja Laksy]
Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej (24.09) konferencji prasowej zwracali uwagę m.in. na brak wystarczających środków finansowych na tę inwestycję, wątpliwe finansowanie przez spółkę Wodociągi i Kanalizacje w Opolu, czy brak kosztorysów z dochodów kosztu najmu, jakie miałby przynosić obiekt.
Działacze argumentują, że remont i powiększenie obecnego stadionu w zamian za budowę jest znacznie lepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym. - Nie rozumiemy, dlaczego prezydent Arkadiusz Wiśniewski chce popełniać te same błędy, co inni włodarze - zaznacza Kamila Jarońska.

- Stadion o podobnej wielkości co planowany stadion, jak w Gdyni, jak w Lublinie, jak w Krakowie kosztuje rocznie 5 milionów - mówi Kamila Jarońska.

- Wiadomo, że na najtańszą ofertę stadionu za 208 mln zabraknie 28 mln zł. Więc z czego prezydent chce sfinansować aquapark, skoro już na stadion nie starcza? - pyta Jacek Przystajko.

Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza podkreśla, że nie warto inwestować milionów w remont obiektu, który za kilka lat po raz kolejny trzeba będzie dostosować do zmieniających się wymogów licencyjnych. Zaznacza też, że przedstawiciele ratusza są świadomi zarówno kosztów budowy, jak i utrzymania obiektu.

- To nigdy nie jest tak, że inwestycje stawiające na kulturę, sport, czy rekreację, muszą się nie wiadomo jak zwracać. Tak samo jak drogi. Budujemy ważną drogę, a z niej też nie będziemy czerpać żadnych zysków, a jej utrzymanie też będzie w przyszłości kosztowało. To jest normalne - argumentuje Adam Leszczyński.

Działacze Lewicy zapowiadają kolejną interwencję poselską z udziałem posłanki Marceliny Zawiszy. W ten sposób chcą dowiedzieć się, jakich wymogów licencyjnych nie spełnia obecny stadion Odry Opole oraz jak spłata akcji zastawionych w Polskim Funduszu Rozwoju wpłynie na finanse Wodociągów i Kanalizacji w Opolu.
Kamila Jarońska, Jacek Przystajko
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 17:00 Część uczniów w 39 opolskich szkołach uczy się zdalnie. "Sytuacja ta nie komplikuje płynności pracy szkół" W 39 szkołach na Opolszczyźnie nauka jest prowadzona w trybie hybrydowym. To oznacza, że po wykryciu pojedynczych przypadków zakażenia koronawirusem część… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Strzelce Opolskie: jeszcze w tym roku zabytkowa brama do parku odzyska dawny blask Rozpoczął się remont zabytkowej bramy wjazdowej do parku miejskiego w Strzelcach Opolskich. To jeden z niewielu oryginalnych elementów dawnych włości rodziny… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 Oszust i podpalacz z Głogówka stanie przed sądem Dokonywał licznych oszustw, podpalił dwa mieszkania w Głogówku. Innym razem dla rozrywki wszczął fałszywy alarm angażujący służby ratunkowe. Straty… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 XXVI Seminarium Śląskie. Historycy polscy i niemieccy rozmawiają o powstaniach i plebiscycie. "Temat ciągle budzi duże… W Kamieniu Śląskim rozpoczęło dzisiaj (26.10) XXVI Seminarium Śląskie. Spotkanie historyków polskich i niemieckich w tym roku poświęcone jest kwestii… » więcej 2021-10-26, godz. 15:45 Wypadek, pożar samochodu i wyciek chemikaliów. Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanej obwodnicy Niemodlina. "Tego… Po zderzeniu trzech samochodów kilka osób zostało ciężko rannych, a z jednego z pojazdów wyciekły przewożone chemikalia. To na szczęście scenariusz ćwiczeń… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Brzeska policja szuka świadków potrącenia. Nie wiadomo, kim jest ofiara Policjanci z Brzegu apelują o pomoc w identyfikacji ofiary wypadku, do którego doszło wczoraj (25.10) chwilę po 9 rano, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Piastowskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:15 "Jakie koszty poniósł urząd marszałkowski w związku z procesem z Aliną Czyżewską?". Tomasz Gabor chce wyjaśnień… Tomasz Gabor, wojewódzki radny Solidarnej Polski chce wyjaśnień dotyczących szczegółów procesu, który urząd marszałkowski w Opolu wytoczył Alinie Czyżewskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:00 Podpalacz śmietników zatrzymany w Kędzierzynie-Koźlu. Grozi mu do 5 lat więzienia Do 5 lat więzienia grozi 28-latkowi zatrzymanemu przez kędzierzyńską policję pod zarzutem podpalenia wiat śmietnikowych. Mężczyzna dopuścił się niszczenia… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 Resocjalizacja nie przyniosła efektu? Recydywista napadł na 66-latka Nawet 7,5 roku więzienia grozi 40-latkowi, który niemal tuż po wyjściu z zakładu karnego napadł na mieszkańca gminy Ozimek. » więcej 2021-10-26, godz. 11:58 Zakażenie koronawirusem w szkole podstawowej w Brzegu Zakażenie koronawirusem w PSP nr 3 przy ul. Kamiennej w Brzegu. Urząd miasta informuje, że od 26 do 29 października zostają zawieszone zajęcia stacjonarne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »