Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-24, 14:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery

DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem. Remontem w ramach wolontariatu zajęli się pracownicy spółki Orlen Centrum Serwisowe, a zarząd zakupił sprzęt. Trafił on dzisiaj (24.09) do placówki, którą odwiedziła również eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska.
- Podczas remontu zauważyliśmy, że placówka ma problem ze sprzętem komputerowym, więc postanowiliśmy go zakupić - mówi Paweł Stępkowski, prezes zarządu Orlen Centrum Serwisowe.

- W poniedziałek też przyjedzie od nas informatyk i podłączy cały sprzęt, tak aby podopieczni mogli już z niego spokojnie korzystać. Staramy się jako firma lokalna wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszej społeczności. Skoro my tutaj płacimy podatki, a nasi pracownicy są stąd, to chcemy, żeby województwo opolskie odczuwało te nasze działania. Nie chcemy, żeby wszystko opierało się na głównej siedzibie, ale żeby to też było w tym regionie.

- Takie akcje są bardzo ważne i uważam, że każda spółka czy też firma powinna brać przykład - dodaje Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

- Powinna poczuwać się do obowiązku i być opiekunem co najmniej jednej placówki. Ten europejski sposób zarządzania firmami właśnie się na tym polega. Zbuduj fundację bądź przy jakieś szkole, przedszkolu, Domu Pomocy Społecznej, bo w ten sposób pokazujesz odpowiedzialność za obywateli.

Jak podkreśla siostra Anna Ślężak, dyrektor DPS-u w Czarnowąsach, na początku miały być tylko dokupione meble do sali, a skończyło się na wyremontowaniu jej i zakupie komputerów.

- W tej chwili sala jest bardzo jasna, taka przyjazna. Pani psycholog ma też teraz w szafach swoje pomoce, a dziewczyny bardzo chętnie gromadzą się na krąg. To jest kolejna forma aktywności. Pani robi to bardzo fajnie i takie grupy wsparcia są fantastyczne. Też byłam na takiej i bardzo polecam każdemu.

Dodajmy, że to niejedyny Dom Pomocy Społecznej, któremu spółka postanowiła pomóc. Sprzęt komputerowy został zakupiony również do DPS-u dla kombatantów w Opolu. Tam też o godzinie 15.30 odbędzie się podsumowanie akcji wolontariatu i wspólna integracja z podopiecznymi.
Paweł Stępkowski
Anna Zalewska
siostra Anna Ślężak

Wiadomości z regionu

2023-06-03, godz. 21:25 Nysa w klimacie II wojny światowej. Trwa I Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcyjno-Historycznych Przemarsze wojsk, mundury i broń z okresu II wojny światowej - to tylko część z atrakcji przygotowanych przez organizatorów I Ogólnopolskiego Zlotu Grup… » więcej 2023-06-03, godz. 21:00 Rafał Bartek pozostanie przewodniczącym TSKN Delegaci Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim wybrali w sobotę (03.06) przewodniczącego organizacji. Na kolejną czteroletnią kadencję… » więcej 2023-06-03, godz. 20:00 70-lecie Staszica w Opolu. "Ta szkoła ma wyjątkowy klimat" Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Z tej okazji dzisiaj (03.06) zorganizowano uroczystość… » więcej 2023-06-03, godz. 19:30 Trwają Dni Ziemi Strzeleckiej. Koncert gwiazd, wesołe miasteczko i pokazy służb [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Strzelec Opolskich na dwa dni przejęli miasto. W barwnym korowodzie, który rozpoczął świętowanie uczestniczyli włodarze, reprezentacje placówek… » więcej 2023-06-03, godz. 18:54 Biegli by pomóc Paulince. W Izbicku odbyła się kolejna edycja Biegu Dzika [ZDJĘCIA] Około 300 uczestników wzięło udział w V edycji „Biegu dzika” w Izbicku. Imprezie przyświecał również cel charytatywny, zbierano pieniądze na rehabilitację… » więcej 2023-06-03, godz. 17:40 W poniedziałek ruszą w Opolu bezpłatne szczepienia przeciwko HPV Opole przygotowuje się do powszechnego szczepienia przeciwko HPV. Od poniedziałku (05.06) rodzice dzieci w wieku 12 i 13 lat będą mogli zarejestrować je na… » więcej 2023-06-03, godz. 16:00 Ciało 30-letniego mężczyzny w Białej Głuchołaskiej. Okoliczności wyjaśnia policja O godzinie 13:45 osoby postronne powiadomiły służby o tym, że przy brzegu w wodzie unosi się ciało - informują strażacy. » więcej 2023-06-03, godz. 15:53 Koniec pierwszego etapu. Na nowy parking przy wyspie Bolko trzeba poczekać Kończy się pierwszy etap budowy dużego parkingu przy ul. Krapkowickiej w Opolu. Teren, nazwany przez miasto 'Centrum przesiadkowe Opole Południe', ma służyć… » więcej 2023-06-03, godz. 13:00 Marszałek regionu przyzna nagrody w dziedzinie kultury. Można zgłaszać kandydatów Do końca czerwca można zgłaszać kandydatów do corocznych nagród marszałka województwa opolskiego w dziedzinie kultury. To szansa dla autorów ciekawych… » więcej 2023-06-03, godz. 11:30 Kameralne urodziny parku na wyspie Bolko. "Kochamy to miejsce za piękno przyrody" Park miejski na wyspie Bolko w Opolu obchodzi swoje 110 urodziny. Z tej okazji o poranku na polanie obok stawu odbyła się joga połączona z medytacją i warsztaty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »