Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-24, 14:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery

DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery [fot.M.Matuszkiewicz]
Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem. Remontem w ramach wolontariatu zajęli się pracownicy spółki Orlen Centrum Serwisowe, a zarząd zakupił sprzęt. Trafił on dzisiaj (24.09) do placówki, którą odwiedziła również eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska.
- Podczas remontu zauważyliśmy, że placówka ma problem ze sprzętem komputerowym, więc postanowiliśmy go zakupić - mówi Paweł Stępkowski, prezes zarządu Orlen Centrum Serwisowe.

- W poniedziałek też przyjedzie od nas informatyk i podłączy cały sprzęt, tak aby podopieczni mogli już z niego spokojnie korzystać. Staramy się jako firma lokalna wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszej społeczności. Skoro my tutaj płacimy podatki, a nasi pracownicy są stąd, to chcemy, żeby województwo opolskie odczuwało te nasze działania. Nie chcemy, żeby wszystko opierało się na głównej siedzibie, ale żeby to też było w tym regionie.

- Takie akcje są bardzo ważne i uważam, że każda spółka czy też firma powinna brać przykład - dodaje Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

- Powinna poczuwać się do obowiązku i być opiekunem co najmniej jednej placówki. Ten europejski sposób zarządzania firmami właśnie się na tym polega. Zbuduj fundację bądź przy jakieś szkole, przedszkolu, Domu Pomocy Społecznej, bo w ten sposób pokazujesz odpowiedzialność za obywateli.

Jak podkreśla siostra Anna Ślężak, dyrektor DPS-u w Czarnowąsach, na początku miały być tylko dokupione meble do sali, a skończyło się na wyremontowaniu jej i zakupie komputerów.

- W tej chwili sala jest bardzo jasna, taka przyjazna. Pani psycholog ma też teraz w szafach swoje pomoce, a dziewczyny bardzo chętnie gromadzą się na krąg. To jest kolejna forma aktywności. Pani robi to bardzo fajnie i takie grupy wsparcia są fantastyczne. Też byłam na takiej i bardzo polecam każdemu.

Dodajmy, że to niejedyny Dom Pomocy Społecznej, któremu spółka postanowiła pomóc. Sprzęt komputerowy został zakupiony również do DPS-u dla kombatantów w Opolu. Tam też o godzinie 15.30 odbędzie się podsumowanie akcji wolontariatu i wspólna integracja z podopiecznymi.
Paweł Stępkowski
Anna Zalewska
siostra Anna Ślężak

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »