Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-25, 07:50 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Przyjdź na piknik, zaszczep się i poznaj pracę służb ratunkowych! W Kędzierzynie-Koźlu sobota upłynie pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
plakat pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" [mat. organizatora]
plakat pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch" [mat. organizatora]
Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć w najbliższą sobotę (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. Na placu przed starostwem powiatowym odbędzie się piknik "W zdrowym ciele zdrowy duch". To okazja do dobrej zabawy, ale także do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz poznania pracy służb ratunkowych.
- Specjalnie na tę okazję przygotowujemy pokaz ratownictwa technicznego - mówi Wojciech Żuchora z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. - Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zobaczyć z bliska, w jaki sposób strażacy działają w czasie tego typu akcji, oraz z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w takich sytuacjach. Bezpośrednio po pokazach będzie możliwość obejrzenia z bliska naszego samochodu oraz sprzętu, który się na nim znajduje.

Na miejscu obecni będą również kędzierzyńscy policjanci, punkt szczepień prowadzić będą medycy ze szpitala powiatowego. Na pierwsze 50 osób, które się zaszczepią, czekają wejściówki na mecze ZAKSY.

W programie jest także rowerowy tor przeszkód, występ orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz pokazy taneczne. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Golec uOrkiestra.
Wojciech Żuchora

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 10:45 "Mistrz" kierownicy ucieka... do Czech. Transgraniczny pościg za mieszkańcem powiatu nyskiego Najpierw ukradł samochód, a potem rozpoczął ucieczkę do Czech. Niewykluczone, że 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego wzorował się na bohaterze filmu… » więcej 2023-02-01, godz. 09:50 Transformacja klimatyczno-energetyczna i informatyczna oraz tworzenie miejsc pracy. Priorytety w wydawaniu unijnych pi… - Ponad miliard 200 milionów złotych z funduszy europejskich trafi w najbliższych latach do naszego województwa między innymi na projekty inwestycyjne - powiedziała… » więcej 2023-02-01, godz. 09:45 Drogowcy oddają do użytku kolejny wiadukt nad obwodnicą Olesna Kierowcy przejadą dzisiaj (01.02) nowym wiaduktem między Borkami Małymi a Sowczycami wzdłuż budowanej obwodnicy Olesna. Cały 25-kilometrowy odcinek drogi… » więcej 2023-02-01, godz. 09:03 Są obostrzenia, będzie sztab kryzysowy. Opole i powiat objęte zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków Opole i cały powiat opolski są strefą objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków - przekazuje Powiatowy Lekarz Weterynarii. To pokłosie wykrycia… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »