Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-21, 14:26 Autor: Witold Wośtak

Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENCJA]

Linia Opole - Nysa [fot PKP PLK]
Linia Opole - Nysa [fot PKP PLK]
Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei przy dojeździe do pracy w Nysie.
Narzeka, że nie sposób zdążyć na 7:00, skoro skład wyjeżdża z Łambinowic około 7:30. Zapytaliśmy o sprawę w POLREGIO. Po pierwsze - jak przekazano reporterowi Radia Opole - są problemy eksploatacyjne, czyli planowe przeglądy pojazdów i naprawy awaryjne.

Po drugie, trwa remont dworca Opole Główne. - Linia do Nysy jest specyficzna - jednotorowa - z możliwością mijania się składów w Szydłowie i Łambinowicach - mówi Ireneusz Cieślik z POLREGIO, który przyjrzał się opóźnieniom.

- Pociąg odjeżdżał z opóźnieniem od 13 do 17 minut - mam na myśli start w Opolu. To wynikało z faktu, że musieliśmy brać skład z innego pociągu. Opóźnienie generowało się już na starcie. Wiedzieliśmy o nim, ale nie było innej możliwości. W niektóre dni na tej linii jednotorowej, jak na przykład w środę 15 września pociąg przyjechał do Nysy z opóźnieniem właśnie 30 minut.

Wczoraj (20.09) i dzisiaj pociąg przyjechał do Nysy zgodnie z rozkładem. Ireneusz Cieślik dodaje, że wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej nie skróciłoby czasu dojazdu, bo w 60 minut nie ma szans na pokonanie tej trasy przy porannym szczycie.

- Aktualnie na ukończeniu są dwa kolejne autobusy szynowe, które miały dość poważną usterkę. Dzisiaj dotarły części do jednego z autobusów, a do drugiego przyjadą jutro lub w czwartek do naszej bazy w Kędzierzynie-Koźlu. Pojazdy zostaną naprawione. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby tę sytuację poprawić i żeby nasi podróżni dojeżdżali planowo - to nasz główny zamiar.

Zdaniem Cieślika, remont dworca Opole Główne może nadal opóźniać wyjazd z Opola, ale kilka minut przesunięcia da się nadrobić w drodze do Nysy.
Ireneusz Cieślik 1
Ireneusz Cieślik 2

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 15:30 64-letnia kobieta wykrwawiła się w Paruszowicach. Wcześniej alarmowała policję o awanturze domowej Tragiczny finał awantury domowej w Paruszowicach (gmina Byczyna). 64-letnia kobieta wykrwawiła się w pobliżu domu swojego konkubenta. » więcej 2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »