Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-08, 15:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strażacy proszą: nawet na zwężeniu na A4 można zrobić korytarz życia. "Zachowując bezpieczną odległość między samochodami, kierowcy są w stanie udrożnić nam przejazd"

Strażacy przy wypadku na remontowanym odcinku A4 [fot. A. Pospiszyl]
Strażacy przy wypadku na remontowanym odcinku A4 [fot. A. Pospiszyl]
Sześć poważnych wypadków w trzy tygodnie i codziennie co najmniej kilka kolizji – to dotychczasowy bilans zdarzeń drogowych w miejscu utrudnień związanych z remontem jednej nitki autostrady A4 na wysokości Strzelec Opolskich. Służby ratunkowe apelują do kierowców o ostrożną jazdę i tworzenie - nawet przy zwężeniu na drodze - korytarza życia.
- Wiemy, że tam nie ma wiele miejsca, ale zachowując bezpieczną odległość między samochodami, kierowcy są w stanie udrożnić nam przejazd – mówi Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. - Jeżeli zachowamy podczas nawet powolnej jazdy czy postoju bezpieczną odległość, to jest szansa, że gdy zauważymy samochód uprzywilejowany, będziemy mogli poruszać się na tej autostradzie i mówiąc kolokwialnie „wkleić” się przed poprzedzający pojazd. W ten sposób utworzymy ten korytarz życia.

Znacznie więcej zgłoszeń mają także policjanci, który obsługują nie tylko te najcięższe wypadki.

- Codziennie mamy po kilka telefonów od kierowców jadących remontowanym odcinkiem - mówi Maria Popanda z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. - Głównie są to zdarzenia, gdzie nie ma osób rannych. Są to kolizje drogowe, które polegają na przykład na obtarciu boku samochodu czy też urwaniu lusterka. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy wykonywaniu manewru wyprzedzania.

Od momentu zamknięcia jednej nitki A4 na zwężeniu doszło do 6 wypadków: po jednym na wysokości Góry św. Anny, Zimnej Wódki oraz Sieroniowic oraz trzech na wysokości Wysokiej. Ostatni – 3 września – był najpoważniejszy. Doszło tam do zderzenia 3 ciężarówek, kierowca jednej z nich w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.
Piotr Zdziechowski
Maria Popanda

Wiadomości z regionu

2021-12-01, godz. 18:45 Urzędnicy wrócili z kwarantanny, wydział komunikacji wznawia działalność Po kilkudniowej przerwie, spowodowanej absencją chorobową urzędników, którzy przebywali na zwolnieniach i kwarantannie z powodu koronawirusa, wydział komunikacji… » więcej 2021-12-01, godz. 18:00 12 kolejnych szkół z Opola ma problem z COVID-19. Łącznie 15 zakażeń i kwarantanna dla kilkuset uczniów 15 zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (01.12) w 12 szkołach Opola. Zaraziło się 13 uczniów i 2 nauczycieli z 5 szkół podstawowych oraz 6 ponad… » więcej 2021-12-01, godz. 17:15 Pożar na Ozimskiej w Opolu. Duże zadymienie, ale bez osób poszkodowanych 5 zastępów straży pożarnej wysłano dziś (01.12) po godz. 16:00 do gaszenie pożaru sadzy w kominie w jednej z kamienic przy ulicy Ozimskiej w Opolu. » więcej 2021-12-01, godz. 17:15 Parkowanie w Nysie podrożeje, w niektórych przypadkach o 100 procent. Burmistrz: nie chcemy zarabiać na kierowcach… Postój na ulicach Nysy będzie droższy. Na dzisiejszej (01.12) sesji miejscy radni przyjęli nowe stawki w strefie płatnego parkowania. » więcej 2021-12-01, godz. 17:00 Na oddziale pediatrii USK można poczuć klimat świąt. Żywa choinka wspólnym prezentem od straży łowieckiej i st… Na oddziale pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego można już poczuć świąteczny klimat. Przedstawiciele Państwowej Straży Łowieckiej w Opolu i… » więcej 2021-12-01, godz. 17:00 Choinka Życzeń w Opolu kolejny raz czeka na prośby potrzebujących i dobre serce darczyńców Znów można w Opolu zrealizować marzenie osoby potrzebującej. Przed Talentownią przy ulicy Barlickiego drugi raz stanęła Choinka Życzeń. » więcej 2021-12-01, godz. 15:30 Nyska PWSZ przejmuje miejski stadion. Za 2 lata powstaną tam sale wykładowe. Rewitalizacji doczeka się też płyta … Nyska uczelnia planuje kolejną sporą inwestycję. Tym razem chce ona zagospodarować stadion przy ulicy Kraszewskiego, na którym do niedawna władze miasta… » więcej 2021-12-01, godz. 15:05 Ciepłowniczy problem Dobrzenia Wielkiego i Opola. Spółka dzierżawiąca sieć rezygnuje po ponad 20 latach z jej ob… Spółka Elkom po ponad 20 latach rezygnuje z dzierżawy sieci ciepłowniczej w Dobrzeniu Wielkim i Czarnowąsach. Podłączonych jest do niej 1300 gospodarstw… » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Żłobek w Jemielnicy prawie gotowy na przyjęcie maluszków Od połowy grudnia najmłodsi mieszkańcy Jemielnicy będą mieli zapewnioną fachową opiekę, gdy ich rodzice będą w pracy. Władze gminy szykują się do… » więcej 2021-12-01, godz. 13:30 Mieszkańcy Zaodrza zyskają park kieszonkowy. Będzie tam między innymi zimozielona ściana Park kieszonkowy będzie do dyspozycji mieszkańców Zaodrza w Opolu dzięki współpracy rady dzielnicy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »