Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-05, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyska PWSZ będzie szkolić przyszłych urzędników. Uczelnia zwiększa także zakres kształcenia na wydziale jazzu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Nyska uczelnia rozszerza zakres swojej działalności. Wraz z nowym rokiem akademickim rozpocznie kształcenie na nowym kierunku, a także uruchomi studia II stopnia na wydziale jazzu.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od października będzie można studiować w Nysie administrację. Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało pozwolenie na uruchomienie studiów I stopnia na tym kierunku. Jak wskazuje prorektor ds. studenckich i dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dr Mariusz Kołosowski, to element współpracy uczelni z działającymi w regionie instytucjami, które zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.

- Potrzeba wynikła z rozmów prowadzonych między innymi z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego, z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej, urzędów gmin. Włodarze przedstawiali nam, że potrzebują kadry wysoko wykwalifikowanej. Następuje wymiana pokoleń, wiadomo, że starsi pracownicy odchodzą na emeryturę - zauważa.

Rekrutacja już trwa. Wraz z nowym rokiem akademickim naukę na studiach dziennych będzie mogło rozpocząć 30 absolwentów szkół średnich. Tyle samo osób uczelnia planuje przyjąć na studia niestacjonarne.

Także od października rozpocznie się kształcenie na II stopniu kierunku jazz i muzyka estradowa. W tym przypadki nyska PWSZ będzie dysponować 12 miejscami.

Dodajmy, że w dalszej kolejności uczelnia chce także uruchomić studia magisterskie na filologii angielskiej i germańskiej. Niewykluczone, że będzie to możliwe od roku akademickiego 2022/23.
dr Mariusz Kołosowski

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »