Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski magistrat nauczy studentów, jak wygląda praca w urzędzie. Miasto podpisało porozumienie z miejscową uczelnią

Nyska PWSZ podpisała porozumienie z gminą Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nyska PWSZ podpisała porozumienie z gminą Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nyska PWSZ podpisała porozumienie z gminą Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nyska PWSZ podpisała porozumienie z gminą Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nysa to kolejny samorząd, który zawarł porozumienie z miejscową uczelnią. Na jego mocy miasto ufunduje stypendia dla studentów, a także zapewni im możliwość odbycia praktyk zawodowych.
To kolejne miasto, między innymi po Otmuchowie czy Paczkowie, które decyduje się na tego typu współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Jak mówi jej rektor, prof. Przemysław Malinowski, podpisanie umowy to sformalizowanie dotychczasowych działań, które przynoszą korzyści obu stronom.

- Władze miasta zawsze widzą tę potrzebę współpracy z uczelnią, bo właśnie tego, czego zazdroszczą inne miasta Nysie, to właśnie uczelni. One widzą, że to właśnie z uczelnią mogą wiązać rozwój tego miasta, co za tym idzie, trzeba wspierać też studentów - powiedział.

Na mocy porozumienia miasto ufunduje stypendium w wysokości 500 złotych miesięcznie dla jednego studenta. Oprócz tego, przyszli absolwenci uczelni będą zdobywać doświadczenie, co w przyszłości umożliwi wymianę pokoleniową wśród kadry urzędu. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz wskazuje, że tego typu działania to inwestycja w przyszłość miasta.

- Jest to porozumienie, które w sposób, myślę, mocny wspiera studentów w dawaniu kwalifikacji, umiejętności praktycznych. To jest dobry kierunek, im więcej będzie studentów w Nysie, tym Nysa będzie bogatsza. Im więcej nowych ludzi, tym jeszcze lepiej dla nas. Chciałbym bardzo, aby ci studenci, którzy odbędą praktyki u nas, również byli zainteresowani pracą w urzędzie. Cały czas potrzebujemy młodych, zdolnych ludzi - dodaje.

Dodajmy, że podpisane w ostatnim czasie porozumienia o współpracy z samorządami, najprawdopodobniej nie będą ostatnimi tego typu inicjatywami podejmowanymi przez uczelnię. Jej władze dążą też do uruchomienia nauczania na kierunku administracja.
Prof. Przemysław Malinowski
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2021-06-25, godz. 15:45 "Krajowa czołówka" i "szkoła wybitna". Wiceminister rolnictwa i posłanka PiS na zakończeniu roku szkoły rolniczej… 'Ta szkoła należy do ścisłej czołówki w Polsce' - to słowa wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi z zakończenia roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia… » więcej 2021-06-25, godz. 15:22 Wojewoda opolski pogratulował gospodyniom z Chróściny Są najlepsze w regionie i reprezentowały Opolszczyznę podczas finału konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Mowa o 18… » więcej 2021-06-25, godz. 14:45 Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku… 3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić… » więcej 2021-06-25, godz. 14:30 Ruszyły szczepienia bez rejestracji w Turawa Park. "Pandemia cały czas trwa" Trwają szczepienia przeciw COVID-19 w Centrum Handlowym Turawa Park. Skorzystać z nich może każdy, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Akcja odbywa… » więcej 2021-06-25, godz. 12:45 Uwaga rodzice. Od 1 lipca wnioski "Dobry Start" składane mogą być tylko elektronicznie. Za ich obsługę odpowiada … Zmiany w rządowym programie 'Dobry Start'. Od 1 lipca wnioski będzie można składać tylko w formie elektronicznej, obsługą programu zajmie się ZUS. Z pomocy… » więcej 2021-06-25, godz. 12:45 Wystartował sezon na opolskich akwenach. Oficjalnie otwarte zostały kąpieliska i basen "Błękitna Fala" [ZDJĘCIA… Z pierwszym dniem wakacji rusza wodny sezon w Opolu. W stolicy województwa mieszkańcy będą mogli skorzystać z dwóch strzeżonych kąpielisk - Bolko i Malina… » więcej 2021-06-25, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 133 zakażenia koronawirusem, w tym 5 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło dziś (25.06) Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby na COVID-19 zachorowało pięciu mieszkańców województwa… » więcej 2021-06-25, godz. 09:35 Nabór do programu "Dobry Start" tylko przez internet 1 lipca rozpocznie się nabór wniosków o świadczenie z programu 'Dobry Start'. Wnioski będzie można składać tylko w formie elektronicznej. Obsługą w pełni… » więcej 2021-06-25, godz. 08:30 Rolnicy ruszają w pola. Uważajcie na dzieci - przypomina i ostrzega opolska policja Podczas prac polowych uważajmy na dzieci i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Taki apel do rolników wystosowała opolska policja. Agnieszka Nierychła z… » więcej 2021-06-25, godz. 07:59 Tornado przeszło przez południowe Morawy w Czechach. Trzy osoby zginęły, kilkadziesiąt jest rannych [WIDEO] Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku nawałnicy, która wczoraj wieczorem (24.06) przeszła przez południowe Morawy. Według meteorologów, wiatr mógł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »