Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-05, 13:40 Autor: Grzegorz Frankowski

Dzieci ze stowarzyszenia ,,Tacy Sami” w Głubczycach odpoczywały na specjalnie dla nich zorganizowanym turnusie wakacyjnym

Dzieci ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dzieci ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dzieci i rodzice ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dzieci i rodzice ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dzieci i rodzice ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dzieci i rodzice ze stowarzyszenia - ,,Tacy Sami" - [fot: Grzegorz Frankowski]
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Tacy Sami" w Głubczycach zorganizowało dla swoich podopiecznych wakacyjny wypoczynek. Na integracyjnym turnusie w Karpaczu wypoczywało ponad 70 dzieci wraz z rodzicami.
- W połowie lipca nasze dzieci brały udział w tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym. Teraz nastawialiśmy się przede wszystkim na wypoczynek i rekreację – mówi Krzysztof Hajda, wiceprezes stowarzyszenia.

- To jest odpoczynek dla nas. Fizycznie niekoniecznie, ale odpoczynek przynajmniej psychicznie. Byliśmy w Karpaczu, w jedną stronę zwiedziliśmy zamek Czocha. Tam na miejscu zwiedzaliśmy Karpacz i okolice bardzo piękne i chyba wrócimy, bo wszystkiego nie udało się zobaczyć. Niektórzy z nas weszli na ,,Samotnię’’ nie podjeżdżając, tylko na nogach. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o zamek Książ. Myślę, że był to bardzo fajny i bardzo intensywny wypoczynek.

Wyjazd był możliwy dzięki funduszom pozyskanych przez stowarzyszenie z projektów Starostwa Powiatowego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głubczycach oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.
Krzysztof Hajda

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 21:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej 2021-09-18, godz. 15:30 "Naszym obowiązkiem jest tu przyjeżdżać". Uroczystości upamiętniające pomordowanych 75 lat temu żołnierzy NSZ… Przed krzyżem brzozowym na terenie dawnego majątku Scharfenberg w Malerzowicach Wielkich rozpoczęły się dziś przed południem (18.09) uroczystości upamiętniające… » więcej 2021-09-18, godz. 15:15 Nowi policjanci ślubowali w Opolu. Przed nimi jeszcze szkolenie W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki… » więcej 2021-09-18, godz. 15:00 Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że… Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie 'Lodołamacze 2021' w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami stolicy regionu. W niedzielę także piknik sportowo-rekreacyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 19 września ulicami stolicy regionu przejedzie II Opolski Rajd Rowerowy. Wydarzeniu towarzyszyć… » więcej 2021-09-18, godz. 11:00 Opole: liceum numer 8 rozpoczyna współpracę z wydziałem nauk o polityce i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opo… Udział w warsztatach z naukowcami oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych - to nowa oferta dla uczniów liceum ogólnokształcącego numer 8 w Opolu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »