Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-01, 12:46 Autor: Grzegorz Frankowski

Wysoka w gminie Branice gości najlepszych jeźdźców amatorów w skokach przez przeszkody

Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
Zawody jeździeckie w Wysokiej - [fot: Grzegorz Frankowski]
W kompleksie pałacowym w Wysokiej rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Południowej w skokach przez przeszkody w różnych kategoriach wiekowych. To już siódma edycja tej imprezy. Do miejscowości w gminie Branice przyjechało kilkudziesięciu jeźdźców z kraju i z zagranicy.
- To przede wszystkim dobra zabawa, ale nie ukrywam, że zajęte przeze mnie drugie miejsce też jest ważne – mówi Ana Kurkowa z Czech.

- Jestem bardzo dumna ze względu i na podłoże, na pogodę, która nam dzisiaj w ogóle nie dopisała. Powalczyliśmy, było bardzo ciężko, ale Kuca bardzo ładnie sobie z torem przeszkód poradziła, no i wyszło jak wyszło, jestem bardzo zadowolona.

- Stratowałam w 50 cm i 70 cm. W "pięćdziesiątkach" niestety się wywróciłam, ale było ślisko, a w "siedemdziesiątkach" bardzo fajnie, tylko dwie zrzutki. W sumie zaczęłam strasznie młodo, bo jak miałam pięć lat. Mój dziadek zaraził mnie tą pasją – dodaje Alicja Grime.

Zawodom, jak co roku towarzyszy jarmark z tradycyjnymi wyrobami i rękodziełem.

- Ogólnie pojęta kuchnia śląska. Nastolatki swoje wyroby końskie robią dla koni. Także kilka stoisk jest takich. Właśnie rękodzieło i praca ręczna – mówi Igor Machnik, organizator wydarzenia.

Zawody w Wysokiej zakończą się około godz. 17:00.
Ana Kurkova, Alicja Grime
Igor Machnik

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »