Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-30, 13:15 Autor: Jacek Rudnik

10 opolskich organizacji pozarządowych dostanie pieniądze na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowania na realizację proponowanych inicjatyw

Kino Meduza [fot. Katarzyna Doros]
Kino Meduza [fot. Katarzyna Doros]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych, a w rozstrzygniętym właśnie konkursie o dotacje na tzw. wkłady własne - łącznie 187 tysięcy złotych trafi do wszystkich organizacji "trzeciego sektora", które się o nie starały. Ze wsparcia skorzysta dziesięć opolskich organizacji. Jak wykorzystają dofinansowania?
Z powodu braku pieniędzy na "wkład własny" przy realizacji różnego rodzaju projektów często organizacje pozarządowe muszą rezygnować z ubiegania się o dofinansowania.

Pomocna okazała się inicjatywa zarządu województwa:

- Nie tylko przekazujemy fundusze na konkretne zadania, ale również widzimy potrzebę wsparcia i przekazania im pieniędzy na wkłady własne. Często organizacje tych pieniędzy nie mają, a to je wyklucza w konkursach, organizowanych m.in. przez ministerstwa – mówił podczas ogłaszania konkursu wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Zarząd wspomoże w ramach tego konkursu dziesięć organizacji. Najwięcej - 90 tysięcy złotych trafi do Stowarzyszenia Opolskie Lamy, które stara się o cyfryzację jednej z sal kinowych w kinie Meduza. Stowarzyszeniu udało się uzyskać dotację na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

27 tysięcy złotych otrzyma Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które starało się o pieniądze z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o sfinansowanie programu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych.

Głównym celem tego projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, co jest szczególnie istotne w związku z epidemią COVID-19 i długim czasem nauki zdalnej, kiedy dzieci były pozbawione aktywności ruchowej.

27 tysięcy złotych trafi na konto Stowarzyszenia Kraina Św. Anny, które przygotowało program grantów w ramach konkursu „Działaj lokalnie 2021”, w którym będzie można uzyskać dotację na inicjatywy, które mają pomóc m.in. w  integracji społecznej.

Kompletna lista przyznanych dotacji jest dostępna na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W niedzielę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »