Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-30, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

Remont i rozbudowa kompleksu basenowego w Namysłowie może kosztować nawet 30 milionów złotych. Miasto szuka pieniędzy na ten cel

Kompleks basenowy w Namysłowie [fot. MOSiR Namysłów]
Kompleks basenowy w Namysłowie [fot. MOSiR Namysłów]
Do końca sierpnia ma być gotowa dokumentacja remontu krytej pływalni w Namysłowie. Władze miasta przymierzają się także do rozbudowy basenu letniego.
Całoroczny obiekt nie działa od prawie 2 lat. O jego zamknięciu zdecydowano po ekspertyzie, która wykazała błędy konstrukcyjne grożące katastrofą budowlaną. Jak zapowiada burmistrz Bartłomiej Stawiarski, niewykluczone, że pływalnię uda się uruchomić ponownie w ciągu kilkunastu miesięcy. Na to jednak trzeba będzie znaleźć nawet kilkanaście milionów złotych.

- Chcielibyśmy w przeciągu roku, półtora, go oddać do użytku. Wstępne kosztorysy inwestorskie pokazują, że ta kwota może wynieść nawet 15 milionów złotych. Mówimy o modernizacji basenu z niecką, z wszystkimi instalacjami, z filtrami. W tej chwili robimy też rozeznanie, z jakich środków zewnętrznych moglibyśmy uzyskać współfinansowanie - wyjaśnia.

Pieniądze na pewno nie będą pochodziły z tegorocznego rozdania w ramach rządowego programu Sportowa Polska. Miasto nie składało wniosku, bo trzeba do niego dołączyć kompletną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę.

Oprócz niezbędnej modernizacji krytej pływalni Namysłów planuje także inwestycję w otwarty basen. Pod uwagę brane są 3 warianty.

- One mają ten basen wzbogacić o ofertę taką przede wszystkim rekreacyjną dla rodzin z dziećmi. Jedna z koncepcji zakłada nawet, żeby wodny plac zabaw zrobić - dodaje burmistrz.

Dodajmy, że koszt tego zadania również oszacowano na około 15 milionów złotych.
Bartłomiej Stawiarski
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »