Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-29, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Mail z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To nie pierwszy raz

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Marcin Boczek]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Marcin Boczek]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Kolejny list z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Autor grozi mu m.in. poderżnięciem gardła. Wiadomość o podobnej treści została rozesłana do kilku samorządowców m.in. do prezydentów Poznania, Wrocławia, Olsztyna i Białegostoku.
Dariusz Król, naczelnik biura prasowego urzędu miasta potwierdza, że prezydent Opola znalazł się na liście adresatów pogróżek. - Potwierdzam, że na oficjalny mail urzędu przyszły pogróżki dla prezydenta, które natychmiast zostały zgłoszone na policję. To wszystko, co możemy powiedzieć. Nie komentujemy sprawy. Czekamy, co zrobi z tym policja.

- Treść tego maila zabezpieczyli nasi funkcjonariusze po przyjętym zawiadomieniu od przedstawiciela urzędu miasta. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie, jednak najprawdopodobniej nadzór nad tym obejmie Prokuratura Krajowa, ponieważ identycznej treści maile otrzymywali urzędnicy na terenie całego kraju - dodaje mł. asp. Agnieszka Nierychła, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Przypomnijmy, to nie pierwszy raz, gdy prezydent Opola znalazł się w gronie odbiorców listu z pogróżkami. W marcu 2019 roku prezydenci miast wojewódzkich otrzymali list zatytułowany "Zagrajmy w grę". List miał zawierać "listę celów" ze zdjęciami szesnastu prezydentów, w tym zamordowanego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska z podpisem "Game Over".

Wówczas Komenda Główna Policji na swojej stronie internetowej informowała, że funkcjonariusze zatrzymali w Warszawie 28-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o kierowanie gróźb do włodarzy miast.

Dodajmy, że za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat więzienia.
Dariusz Król, mł. asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej 2021-09-25, godz. 07:50 Przyjdź na piknik, zaszczep się i poznaj pracę służb ratunkowych! W Kędzierzynie-Koźlu sobota upłynie pod hasłem… Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć w najbliższą sobotę (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. Na placu przed starostwem powiatowym odbędzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »