Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-28, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu

Pożar i zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu [fot. Mario]
Pożar i zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu [fot. Mario]
Pożar i zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu [fot. Mario]
Pożar i zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu [fot. Mario]
Podejrzany o podwójne zabójstwo [mat. policji]
Podejrzany o podwójne zabójstwo [mat. policji]
Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może wyjść na wolność. Przypomnijmy, do zbrodni doszło cztery miesiące temu. W marcu w jednej z kamienic spaliło się mieszkanie na pierwszym piętrze. Na miejscu strażacy znaleźli ciała dwóch mężczyzn po 60. roku życia. Jak wówczas ustalono, wywołany pożar miał zatrzeć ślady brutalnego zabójstwa.
- Śledztwo dotyczące obywateli Ukrainy i Mołdawii zostało przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Opolu. Wobec dwóch mężczyzn Sąd Okręgowy w Opolu przedłużył decyzję o areszcie tymczasowym. Taką decyzję podtrzymał też Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - informuje Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Natomiast wobec Artioma R. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, rozpoznając zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Opolu o przedłużeniu tymczasowego aresztowania, uchylił środek zapobiegawczy. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu stanął na stanowisku, że w świetle zgromadzonych dotychczas materiałów dowodowych brak jest wskazań pozwalających stwierdzić, że sprawstwo tego podejrzanego zostało w wysokim stopniu uprawdopodobnione - mówi prok. Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

W tej sytuacji prokurator, który nie podzielał stanowiska wrocławskiego sądu, zastosował wobec Artioma R. wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »