Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-26, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposażenie

Sala rajców w brzeskim ratuszu [fot. Daniel Klimczak]
Sala rajców w brzeskim ratuszu [fot. Daniel Klimczak]
Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń budynku zyska podobny wygląd jak kilka wieków temu.
Tym razem prace mają dotyczyć głównie renowacji drzwi, kominka, czy wykonania osłon kaloryferów. W sali pojawią się także nowe artefakty. Jak zapowiada burmistrz Jerzy Wrębiak, część z nich będzie można oglądać dzięki współpracy z miejscowym muzeum.

- Mamy obiekty, które zostały wypożyczone z Zamku Piastów Śląskich, a które były autentycznymi obiektami pochodzącymi z ratusza. Myślę tutaj o globusie Fryderyka, myślę tutaj również o remoncie balustrad, portrecie, który chcemy również wypożyczyć, no i szereg prac związanych z uzupełnieniem powierzchni tego pomieszczenia - wymienia samorządowiec.

Ponadto dokumentacja przetargowa zakłada dostawę gablot, w których będą prezentowane mniejsze eksponaty oraz zaprojektowanie i wykonanie stołu oraz 8 krzeseł.

Chęć wykonania tych prac zgłosiły dwie firmy. Najtańszą ofertę złożyła pracownia z Wrocławia, która realizowała wcześniejszy etap rewitalizacji. Tym razem wyceniła ona swoje prace na 418 tysięcy złotych, jednak cena ta dotyczy jedynie jednego etapu zadania, na który miasto chce przeznaczyć o 60 tysięcy złotych mniej. Do tej pory magistrat nie ogłosił decyzji dotyczącej ewentualnego wyboru wykonawcy.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »