Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-25, 08:15 Autor: Daniel Klimczak

Interesy osób w podeszłym wieku mają być lepiej reprezentowane. Pomóc w tym ma pełnomocnik do spraw seniorów powołany przez wojewodę

Janina Piekarz (z prawej) będzie pełnomocnikiem wojewody (z lewej) do spraw seniorów [fot. Daniel Klimczak]
Janina Piekarz (z prawej) będzie pełnomocnikiem wojewody (z lewej) do spraw seniorów [fot. Daniel Klimczak]
Od poniedziałku (26.07) rozpocznie pracę pełnomocnik wojewody do spraw seniorów. Obowiązki te będzie sprawować Janina Piekarz, do tej pory pełniąca funkcję między innymi radnej gminy Popielów, czy prezesa karłowickiego koła Związku Emerytów i Rencistów.
Informację o nominacji wojewoda przekazał podczas sobotniego (24.07) pikniku rodzinnego w Smarchowicach Śląskich. Jak zauważa wojewoda Sławomir Kłosowski, osoby w podeszłym wieku stanowią coraz liczniejszą grupę w społeczeństwie Opolszczyzny, dlatego ważne jest, by ich interesy były reprezentowane we właściwy sposób.

- Problemów, które zgłaszają seniorzy, jest coraz więcej, dlatego ważne jest, żeby tak energiczna osoba reprezentowała to środowisko. Ja wiem, że z panią Janiną nie będę miał jako wojewoda łatwego życia, ale chodzi mi o to właśnie, żeby na co dzień te wszystkie problemy mi zgłaszała, żebyśmy pomagali seniorom tak w rzeczywistości - zapewnia.

Sama Janina Piekarz zapowiada, że pełniąc nową funkcję będzie starała się jak najskuteczniej nieść pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Jednym z pierwszych priorytetów, które wymienia, jest upowszechnienie dostępu do kultury czy innych obiektów użyteczności publicznej.

- W moim zamyśle jest, żeby w każdej gminie powstała rada senioralna. W mieście mają seniorzy łatwiejszy dostęp do teatru, do kultury, czy basenu. Na wsi niestety wciąż, niektórzy seniorzy jakby zostali zapomniani

Możliwym rozwiązaniem tego problemu jest w opinii nowej pełnomocnik organizacja wspólnych wyjazdów do takich miejsc, do czego, jak zapowiada Janina Piekarz, będzie ona starała się zachęcać władze gmin w całym regionie.
Sławomir Kłosowski
Janina Piekarz

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W niedzielę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej 2021-09-23, godz. 21:20 Kędzierzyn-Koźle: chcesz dostać mieszkanie komunalne? Wyremontuj je Ruszył projekt „Mieszkanie do remontu-urządź się po swojemu” w Kędzierzynie-Koźlu. Są to przestronne i wolne powierzchnie, które tylko czekają na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »