Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-23, 14:33 Autor: Grzegorz Frankowski

Rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim na podobnym poziomie jak w zeszłym roku

I LO w Głubczycach - [fot: Facebook szkoły]
I LO w Głubczycach - [fot: Facebook szkoły]
Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim. Podobnie jak w latach poprzednich największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy się Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach.
- W obu placówkach mamy porównywalny nabór z rokiem ubiegłym – informuje Anita Juchno, wicestarosta powiatu głubczyckiego

- Jesteśmy oczywiście zadowoleni, dlatego, że plan oddziałów, który założyliśmy sobie do otwarcia będzie zrealizowany. Mamy cztery oddziały w liceum, trzy oddziały w technikum w zespole szkół mechanicznych, jak również w szkole branżowej. Jeden oddział klasy wielobranżowej, czyli w różnych zawodach. Mamy nadzieję, że będzie napływ jeszcze do tych dwóch szkół.

Rekrutacja zakończyła się również w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, którego organem prowadzącym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Przyszły rok szkolny zapowiada się dla nas bardzo dobrze – mówi Bogusław Chochowski, dyrektor placówki.

- Przyszły rok szkolny zapowiada się dla nas bardzo dobrze – mówi Bogusław Chochowski, dyrektor placówki. - Planowaliśmy otworzyć dwie klasy. Okazuje się, że mamy na tylu chętnych do nauki w naszej szkole, że będą to klasy trzy. Co roku technik żywienia usług gastronomicznych, to osobna klasa. Tu jest zawsze powyżej dwudziestu osób chętnych. Bardzo pozytywne jest to, że mamy bardzo dużo osób zainteresowanych zawodami związanymi zdecydowanie z rolnictwem, czyli technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik.

Oprócz tego szkoła prowadziła nabór na oddziały: technik architektury krajobrazu i technik technologii żywności.
Anita Juchno
Bogusław Chochowski

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »