Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-22, 10:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Minister Czarnek gościem Radia Opole: Koalicja Obywatelska nie miała żadnych podstaw do złożenia wniosku

Przemysław Czarnek [fot. Adrian Grycuk / Wikipedia]
Przemysław Czarnek [fot. Adrian Grycuk / Wikipedia]
- My chcemy wprowadzić w szkołach wolność i nie pozwolić na demoralizację uczniów, a jak widać to się nie podoba Koalicji Obywatelskiej i Lewicy - tak minister edukacji Przemysław Czarnek na antenie Radia Opole skomentował wczorajszą (21.07) debatę w sejmie. Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki, który został odrzucony.
- Cały ten wniosek był oparty na czymś, co nie było przedmiotem krytyki resortu edukacji i nauki - mówi Przemysław Czarnek.

- To dotyczyło jakiś moich wypowiedzi zmanipulowanych z przeszłości. Trzeba jednak przyznać, że jak się składa wniosek o wotum nieufności ministra, to powinno się podać w wątpliwość jakieś decyzje ministra. A wczoraj nic takiego nie miało miejsca.

- Ta wczorajsza debata, to był bój o to, żeby dalej w szkołach i uczelniach było tak, jak jest - dodaje minister.

- Rewolucja kulturowa i obyczajowa w Europie Zachodniej i na świecie ten swój marsz zrobiła przez instytucje kultury i edukacji. To, co my chcemy zrobić w Polsce i już zaczynamy robić poprzez wzmocnienie narzędzi, którymi będzie się posługiwał kurator, to jest postawienie absolutnej tamy indoktrynacji, ideologizacji i demoralizacji dzieci w szkołach. Doprowadzenie do pełnej wolności debaty akademickiej na uczelniach, bo obecnie tego do końca nie ma.

Dodajmy, że za wnioskiem głosowało 205 posłów, a 236 było przeciw. Siedmiu wstrzymało się od głosu.
Przemysław Czarnek 1
Przemysław Czarnek 2

Wiadomości z regionu

2021-07-25, godz. 14:12 21-latka wypadła z okna na 4. piętrze. Kobieta ma liczne złamania Młoda kobieta wypadła z okna mieszkania na 4. piętrze. Do zdarzenia doszło w Krapkowicach na osiedlu Tysiąclecia. W poważnym stanie została przetransportowana… » więcej 2021-07-25, godz. 13:30 Bieg Tropem Wilczym w Nowej Zelandii. Rodacy na Antypodach uhonorowali kapitana Markiewicza z Głubczyc Polonia w Nowej Zelandii już po raz trzeci zorganizowała najbardziej oddaloną od Polski edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Nasi… » więcej 2021-07-25, godz. 13:28 Jedź na rajd rowerowy i zaszczep się przeciw COVID-19 Jeśli chcesz aktywnie spędzić popołudnie i zadbać o swoje zdrowie, to gmina Cisek ma dla Ciebie idealna propozycję. Zaprasza na rowerowy rajd familijny połączony… » więcej 2021-07-25, godz. 11:46 Niedzielna joga na wyspie Bolko. Pod chmurką można ćwiczyć co tydzień, do połowy sierpnia Kilkadziesiąt osób bierze udział w darmowych zajęciach jogi, które odbywają się na polanie wyspy Bolko w Opolu. Praktyka prowadzona jest przez wykwalifikowane… » więcej 2021-07-25, godz. 11:30 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-25, godz. 11:00 Raport MZ: 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w regionie, w kraju 82 [INFOGRAFIKA] W ciągu minionej doby w Polsce wykryto 82 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Jedna osoba chora na COVID-19 i choroby współistniejące zmarła. Nie zanotowano… » więcej 2021-07-25, godz. 10:00 Prawie pół miliona złotych zabezpieczono na gaszenie pożarów w lasach. To pieniądze m.in. na organizację pogotowia… Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprą działalność Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. » więcej 2021-07-25, godz. 08:15 Interesy osób w podeszłym wieku mają być lepiej reprezentowane. Pomóc w tym ma pełnomocnik do spraw seniorów powołany… Od poniedziałku (26.07) rozpocznie pracę pełnomocnik wojewody do spraw seniorów. Obowiązki te będzie sprawować Janina Piekarz, do tej pory pełniąca funkcję… » więcej 2021-07-25, godz. 08:00 Uwaga kierowcy, będą zmiany w organizacji ruchu w kilku miejscach na drogach krajowych w regionie W przyszłym tygodniu na opolskich drogach krajowych będą zmiany w organizacji ruchu. Już w poniedziałek (26.07) zostanie wprowadzone wahadło na DK 40 w Kędzierzynie-… » więcej 2021-07-25, godz. 07:15 Od początku wakacji w naszym regionie na drogach zginęło 9 osób, a w kraju około 200. Przyczyną tragedii najczęściej… Od początku wakacji na drogach województwa opolskiego zginęło 9 osób. Ostatni śmiertelny wypadek odnotowano w piątek (23.07), kiedy to w Warmątowicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »