Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-20, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Wędkowanie na "podwójnym gazie" zakończyło się tragedią. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z łodzi na Jeziorze Nyskim

Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Na Jeziorze Nyskim utonął mężczyzna [fot. WOPR Nysa]
Tragedia na Jeziorze Nyskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z łodzi w okolicach jednej z wysp nieopodal Wójcic.
Informację o wypadku służby otrzymały o 12:40. Zgłaszający przekazał, że widział, jak do wody wpadło trzech mężczyzn. Dwóm udało się wrócić na pokład, jednak trzeci pozostawał poza zasięgiem wzroku świadka.

Do akcji natychmiast ruszyły 4 łodzie ratownicze. Jak wskazuje prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek, poszkodowany został odnaleziony po około 20 minutach.

- Po dopłynięciu na miejsce załoga dużej jednostki ratowniczej zobaczyła ciało unoszące się kilkanaście metrów od jednej z wysp, gdzie, jak się okazało, ci panowie łowili ryby. Jak ustalili ratownicy, oni płynęli łodzią i dwóch z niej wypadło. Jednego kolega podjął na tę łódkę, a drugi im się gdzieś zgubił - wyjaśnia.

Ratownicy wydobyli poszkodowanego i jeszcze na łodzi przystąpili do resuscytacji. Jednocześnie na brzeg wezwano w tym czasie karetkę pogotowia. Mimo prowadzonej przez godzinę akcji, mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Jak podaje nyski WOPR, wędkarze, którzy wybrali się na feralny połów, najprawdopodobniej byli nietrzeźwi. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 20:45 Raport dnia. 917 nowych infekcji w całej Polsce. Na intensywnej terapii leżą głównie ludzie młodzi i niezaszczepieni… 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »