Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-20, 14:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nie zdobyli tytułu rowerowej stolicy Polski, ale i tak stawiają na rowery i budują nowe ścieżki

Marek Grabowski odbiera nagrodę z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej [fot. arrchiwum miasta]
Marek Grabowski odbiera nagrodę z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej [fot. arrchiwum miasta]
Kędzierzyn-Koźle nie wywalczył tytułu rowerowej stolicy Polski, ale nie znaczy to, że nie stawia na jednoślady. W mieście mieszka wielu miłośników spędzania wolnego czasu na rowerze, jak choćby zwycięzca konkursu, który przez cały czerwiec wykręcił najwięcej kilometrów dla miasta. Dlatego też ciągle rozbudowywane są ścieżki rowerowe. Obecnie planowana jest trasa łącząca osiedle Piastów i Blachownię.
Najwięcej w ramach zdobywania tytułu rowerowej stolicy Polski w Kędzierzynie-Koźlu przejechał Marek Grabowski, który na dwóch kółkach pokonał dystans 3217 km.

- Wracałem po pracy do domu, coś zjeść i wyskoczyć na rower – mówi Marek Grabowski. - Starałem się robić tak, żeby było po sto kilometrów dziennie. Ale gdy nie zrobiłem stu kilometrów w jeden dzień, to na przykład gdy weekend był wolny, to robiłem 200 kilometrów. To na pewno hobby, od dwóch lat intensywnie, zdrowie i samopoczucie. Inaczej się człowiek czuje, gdy nieco bardziej wkręci się w to jeżdżenie na rowerze.

W zmaganiach o puchar wzięły udział 53 miasta prezydenckie. Była to już trzecia edycja zmagań, których pomysłodawcą jest Bydgoszcz. Kędzierzyn-Koźle startując w roli debiutanta zajął 17 miejsce prześcigając m.in. takie miasta, jak Poznań, Białystok, Kielce czy Kraków.

Dla rowerzystów urząd miasta planuje wybudować nową ścieżkę łączącą Piasty i Blachownię. Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców w tej sprawie odbędzie się w czwartek (29.07) o godzinie 16:00 w Domu Kultury "Lech" przy ul. Wyzwolenia 7B.
Marek Grabowski

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »