Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-19, 18:15 Autor: Daniel Klimczak

Brzeski WOPR zwiększa swój potencjał. Ma w tym pomóc samochód terenowy i nowa łódź

Brzeski WOPR zwiększa swój potencjał [fot. WOPR Brzeg]
Brzeski WOPR zwiększa swój potencjał [fot. WOPR Brzeg]
Brzeski WOPR otrzymał od policji terenowy samochód, teraz szuka pieniędzy na jego doposażenie [fot. WOPR Brzeg]
Brzeski WOPR otrzymał od policji terenowy samochód, teraz szuka pieniędzy na jego doposażenie [fot. WOPR Brzeg]
Baza ratownictwa wodnego w Brzegu powiększa swoje możliwości. W ostatnim czasie do dyspozycji wodniaków trafił samochód terenowy.
Pojazd został przekazany jednostce przez Komendę Główną Policji i umożliwi szybsze dotarcie do potrzebujących pomocy. Do osiągnięcia pełnej zdolności bojowej konieczne jest jeszcze jego doposażenie. Jak wskazuje bosman brzeskiej stanicy WOPR Piotr Prusak, pomóc w tym może każda chętna osoba.

- Przygotowujemy to auto do służby. Obecnie trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl na jego doposażenie. Chcemy uzbroić to auto w defibrylator, w torbę ratowniczą R1, tak, żebyśmy mogli w pełni zabezpieczyć miejsca zdarzenia - wyjaśnia.

Na zakup wyposażenia potrzeba 10 tysięcy złotych. Do tej pory za pośrednictwem internetowej zbiórki wpłacono 1/10 tej kwoty.

To jednak nie jedyne plany związane z dalszym rozwojem brzeskiej stanicy.

- Chcemy pozyskać łódź typu "Norweżka". Już takie posiadamy, te łodzie się sprawdzają przy dużym nurcie, one są niezatapialne. Możemy podpłynąć taką łodzią do brzegów. Pamiętajmy, że Odra jest w większości obłożona kamieniami, jest nierównomierne nabrzeże. Tutaj tego typu łódź jak najbardziej się sprawdza - dodaje bosman.

W zakupie jednostki mają pomóc władze samorządowe.

Dodajmy, że obecnie brzeski WOPR posiada 3 tego typu łodzie, jednak są to już mocno wysłużone maszyny. Ponadto w bazie stacjonuje skuter wodny.
Piotr Prusak
Piotr Prusak

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 21:30 Raport dnia: 4 nowe zakażenia koronawirusem w regionie, ponad 360 w kraju 4 nowe przypadki koronawirusa odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. W kraju Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 363 nowe zakażenia. » więcej 2021-09-20, godz. 20:30 Szczepienia, tor przeszkód i pokazy strażackie. W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu piknik pod hasłem "W zdrowym ciele… Rowerowy tor przeszkód, pokazy strażackie i animacje dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku 'W zdrowym ciele zdrowy… » więcej 2021-09-20, godz. 19:30 Nieśli pokój na trzech kontynentach. 20-lecie Opolskiego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Celem ich misji było głównie zapobieganie konfliktom, przywrócenie pokoju czy też niesienie pomocy humanitarnej. Mowa o siłach pokojowych ONZ, czyli popularnie… » więcej 2021-09-20, godz. 19:00 Aquapark w Opolu? Na razie miasto wyłoni biuro projektowe Do końca roku ma być znana firma, która przygotuje dokumentację projektową opolskiego aquaparku. Ten ma powstać w miejsce obecnego stadionu Odry przy ulicy… » więcej 2021-09-20, godz. 18:00 Narkotyki u seniora tuż przed emeryturą. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia Cztery kilogramy suszu oraz ponad 20 krzewów konopi indyjskiej przejęli policjanci z Głubczyc. » więcej 2021-09-20, godz. 16:43 12 lat więzienia grozi Rafałowi M., który pod wpływem narkotyków miał zaatakować kierowcę nożem i ukraść sa… Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 31-letniego Rafała M., który odpowiada za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony tłumaczył… » więcej 2021-09-20, godz. 15:50 Na opolskich drogach będzie bezpieczniej. Samorządy podpisały umowy na budowę przejść dla pieszych w ramach RFRD 9 gmin oraz 8 powiatów otrzyma łącznie ponad 5 milionów złotych na budowę oraz przebudowę przejść dla pieszych. W Starostwie Powiatowym w Namysłowie… » więcej 2021-09-20, godz. 15:00 Po 2 latach batalii rozpoczął się remont pomnika Powstańców Śląskich w Zawadzkiem Miał być gotowy na obchody stulecia powstań śląskich, ale dopiero teraz ruszyły prace. Pomnik powstańców, znajdujący się na cmentarzu w Zawadzkiem, przechodzi… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast pod 998 teraz będziemy dzwonić pod ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »